Pracownia Zbiorów Masońskich

Oddział Zbiorów Specjalnych

Pracownia Zbiorów Masońskich

Pokój 163, tel. 61 829 3835

poniedziałek

9.00 – 14.00

wtorek, środa, piątek

9.00 – 14.00

czwartek

9.00 – 18.00

Obsada: 
mgr Małgorzata Praczyk-Jędrzejczak, kustosz

mgr Karolina Tomczyk-Kozioł, kustosz

Link do fanpejdża Pracowni Zbiorów Masońskich

Zapraszamy do polubienia nas na facebooku!

Katalog 5 Zjednoczonych Lóż Hamburga online

Wśród poznańskich masoników znajduje się kolekcja druków, pochodzących z Biblioteki 5 Zjednoczonych Lóż Hamburga. W 1910 roku został wydany drukiem katalog tej biblioteki, który poddaliśmy procesowi OCR i korekcie, a teraz udostępniamy do przeszukiwania na stronie www.

Katalog spisów lóż wolnomularskich.

Posiadamy w zbiorach ogromną kolekcję ponad 40 tysięcy spisów członków lóż wolnomularskich. W największym stopniu dotyczą one lóż niemieckich, ale znajdziecie też Państwo informacje o lożach innych krajów Europy i świata. Aby pobrać katalog proszę kliknąć w poniższy link.

Katalog wolnomularskich druków francuskich

Spis prawie 2,5 tysiąca francuskich druków masońskich z uwzględnieniem kategorii tematycznych, który został opracowany w artykule "Materiały do katalogu druków w języku francuskim w Zbiorach Masońskich Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu". Dostępny pod linkiem.

Publikacje online o zbiorach masoników w Bibliotece Uniwersyteckiej

Wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu “Collectio Latomorum Bibliothecae Universitatis Posnaniensis. Najcenniejsze druki, regalia i utensylia wolnomularskie” (16 listopada – 31 grudnia 2021). 

Loading...
Skip to content