Biblioteki wirtualne

WBC udostępnia najstarsze zabytki piśmiennictwa polskiego; bibliotekę skryptów i podręczników; wystawy unikatowych zbiorów z kolekcji bibliotek wielkopolskich. Zastosowano podział na kolekcje.

Kolekcje podstawowe:

Kolekcje wydzielone:

uwaga

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zdigitalizowała i udostępniła w Internecie ponad 100 tys. dokumentów z własnych zbiorów na platformie Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej. Uczestnikami projektu WBC są biblioteki naukowe i publiczne Poznania. Założeniem WBC jest stworzenie dostępu poprzez Internet do zasobów edukacyjnych, dziedzictwa kulturowego (wybrane zabytki piśmiennictwa znajdujące się w bibliotekach poznańskich); regionaliów (piśmiennictwo dotyczące Poznania i Wielkopolski); muzykaliów (nuty i piśmiennictwo związane z muzyką). Więcej…

 

Federacja Bibliotek Cyfrowych     Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC)

Serwis FBC udostępnia usługę przeszukiwania rozproszonego polskich bibliotek cyfrowych zrzeszonych w Federacji Bibliotek Cyfrowych.
Zasoby te współtworzone są przez wiele instytucji naukowych i publicznych, takich jak wyższe uczelnie, biblioteki, archiwa, muzea czy ośrodki badawcze. 

OAIster  Katalog dokumentów cyfrowych z całego świata 

Katalog dokumentów cyfrowych z całego świata. OAIster umożliwia dostęp do ponad 20,253,994 dokumentów cyfrowych udostępnianych przez 1086 instytucji. Możliwe przeszukiwanie wg.: tytułu, autora, tematu, języka.

Biblioteki cyfrowe w Polsce »

  • Narodowe
  • Regionalne
  • Instytucjonalne
  • Wybrane kolekcje cyfrowe
  • Opracowanie dokumentów elektronicznych

Biblioteki cyfrowe na świecie »

Loading...
Skip to content