Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Książki elektroniczne
Zasoby i źródła
Multiwyszukiwarka
Katalogi
Bazy danych
Książki elektroniczne
E-czasopisma, PRESSto
Repozytorium AMUR
Biblioteki wirtualne
Książki elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z książek elektronicznych!

Pełna lista książek elektronicznych »


Wejście...

EBSCO eBook Academic Subscription Collection to wielodziedzinowa kolekcja ponad 130 tysięcy książek elektronicznych, zawierająca pozycje z katalogów ponad 500 wiodących wydawnictw naukowych m. in.: Elsevier, Springer, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, John Wiley&Sons, ASM International, EDP Sciences, Emerald, Institution of Engineering & Technology, IOS Press, Sage, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym MIT Press, Princeton University Press, University of California Press i wielu innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale i w 20 innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim.

Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2016.

Korzystanie z książek online: TUTAJ
Pobieranie książek do użytku offline: TUTAJ Wejście...

LINGUISTICS!
Ponad 80 tytułów książek z różnych gałęzi językoznawstwa.
Zbiór obejmuje zarówno literaturę o charakterze podręcznym, jak i monografie.
Pozycje dostępne dla studentów i pracowników UAM oznaczone są symbolem otwartej kłódki. Wejście...

Wirtualna czytelnia online Wydawnictwa Naukowego PWN.
Aktualna umowa UAM obejmuje dostęp do ponad 1 tysiąca polskich publikacji, wyselekcjonowanych na podstawie statystyk wykorzystania z lat ubiegłych, z zakresu humanistyki, prawa, ekonomii, nauk społecznych, matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Każdą książkę może czytać jednocześnie 5 osób. Narzędzie „Zgłoś zakup bibliotece” pozwala czytelnikom rekomendować włączenie do subskrypcji UAM pozycji aktualnie niedostępnych. Aby korzystać należy w przeglądarce internetowej mieć włączoną obsługę Javascript oraz "cookies", a także zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej.
Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2016.

Earth and Planetary Science (Elsevier), Physics and Astronomy (Springer), Environmental Science (Elsevier) - trzy kolekcje literatury w wersji elektronicznej obejmujące rozległy obszar krzyżujących się częstokroć dyscyplin w ramach fizyki, astronomii, nauk o ziemi i środowisku naturalnym. W sumie ponad 1000 tytułów książek opublikowanych w latach 1995-2010.

Wejście...Ponad 1000 tytułów książek z różnorakich subdyscyplin matematyki i statystyki. Kolekcja obejmuje literaturę wydaną w latach 2005-2010.

Kolekcje Psychology (Elsevier) oraz Behavioral Science (Springer) tworzą zbiór ponad 250 książek opublikowanych w latach 1995-2010.
Wejście...

Biochemia, genetyka, biologia molekularna - niespełna 200 tytułów literatury wydanej w latach 1995-2010.

Wejście...


Bogaty, liczący ponad 800 tytułów, zbiór najnowszej (książki wydane w latach 2005-2008) literatury z zakresu humanistyki, nauk społecznych i prawa.

Wejście...


Literatura chemiczna wydawnictwa Springer - jednego z wiodących w kategorii STM (Science, Technology, Medicine). Kolekcja "Chemistry and Material Science" powiększa się o około 150 nowych tytułów rocznie - pracownicy i studenci UAM mają w chwili obecnej dostęp do książek wydanych w latach 2005-2010.

Oxford Scholarship Online

Platforma książek elektronicznych wydawnictwa Oxford University Press. Aktualna subskrypcja UAM obejmuje 4 dziedziny: Biologia, Historia, Językoznawstwo, Literatura. - łącznie ponad 8000 monografii, których ilość sukcesywnie wzrasta w okresie obowiązywania umowy (nowo wydane książki są na bieżąco dodawane do aktualnie subskrybowanych przez instytucję kolekcji dziedzinowych). Nie ma ograniczeń w zakresie ilości jednoczesnych użytkowników, możliwe jest korzystanie zarówno w trybie online, jak i pobieranie pełnych tekstów do użytku offline.
Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2016 r.

CogNet Library

Serwis wydawnictwa MIT Press oferujący ponad 700 monografii (których ilość sukcesywnie wzrasta – nowowydane książki są na bieżąco udostępniane w ramach aktualnej subskrypcji) z dziedzin zorientowanych kognitywistycznie w ramach m. in. psychologii, językoznawstwa, biologii, filozofii, nauk o społeczeństwie i kulturze oraz dyscyplin pokrewnych. Dostępne są również abstrakty materiałów konferencyjnych z 18 konferencji. Nie ma ograniczeń w zakresie ilości jednoczesnych użytkowników. Możliwe jest korzystanie zarówno w trybie online, jak i pobieranie pełnych tekstów do użytku offline.
Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2016.

CogNet Library - The References Collection

Pełne teksty 10 pozycji o charakterze encyklopedyczno-podręcznikowym z zakresu Cognitive Neuroscience. Dostępne książki to interdyscyplinarne kompendia wiedzy obejmujące m. in. zagadnienia procesów sensorycznych człowieka, działania ludzkiego mózgu, sieci neuronowych czy komunikacji językowej i wizualnej.
Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2016.

Oxford English Dictionary Online

Najbardziej znany i ceniony słownik języka angielskiego współczesnego i dawnego (ponad 500 000 haseł) wzbogacony cytowaniami z różnych źródeł. Aktualizowany kwartalnie.
Zawiera dane o etymologii i fonetyce wyrazów ze wszystkich odmian geograficznych języka angielskiego.
Wersja online zawiera, oprócz 20 tomów edycji drugiej z 1989, także 3-tomowy suplement z lat 1993-1997.
Wejście...Dictionary of Old English Web Corpus

Korpus tekstów słownika staro-angielszczyzny więcej informacji tutaj »


 
 ASK-zapytaj bibliotekarza

Zasady dostępu
i korzystania z zasobów elektronicznych BU

Zdalny dostęp do e-źródeł


Kontakt:

Michał Pijewski,
tel. 061 829 3805
e-mail: pijewski@amu.edu.pl

Opinie i zgłoszenia:
Prosimy skorzystać z formularza

Zobacz także:

» Biblioteka Otwartej Nauki
» bookboon.com