Wystawa Weroniki Dobrowolskiej „Widokówki”

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 
oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej
zapraszają na wernisaż wystawy
 

Weroniki Dobrowolskiej „Widokówki”

8 kwietnia godz. 17.00
 
Salon za Filarem, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Wystawa prezentowana w ramach Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej.

Weronika Dobrowolska (podpisuje się jako Werka Dobro) – ilustratorka i autorka komiksów. W swoich pracach inspiruje się ideą koegzystencji człowieka z naturą, architekturą modernistyczną, obecnymi problemami społecznymi, ale też zwykłą codziennością. Działa na scenie polskiego komiksu niezależnego, wydając serie “Przygody Bułki”, “Oh Baby” i “Król Karaczan” oraz jako współautorka zinowych antologii (min. Queer Erotica, Babski Zine, Monstwór, Bomba, Własnym Głosem). Ukończyła malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu jest UX designerem.


„Widokówki” to cykl prac, który rozpoczęłam na początku 2023 roku. Natura to moja wielka pasja. Gdybym nie była grafikiem, zostałabym ornitologiem albo biologiem. Obserwowanie zmieniających się pór roku daje mi wiele radości, choć przyznaję, że jest to coraz trudniejsze ze względu na zmiany klimatu.

Rysuję to, co zobaczyłam. To musi być prawdziwe miejsce. Jeżeli nie udało mi się zrobić zdjęcia jako referencji, próbuję je odtworzyć z pamięci. Ostatecznie chodzi bardziej o to, jakie uczucia wywołuje dany moment. Pocztówka to taka stopklatka ze wspomnienia o konkretnym miejscu.

Projekt plakatu: Łukasz Ciżmowski

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa zorganizowana w ramach Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej 2024

Loading...
Skip to content