Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Szukaj
Szukaj
Szukaj
Czytelnia po metamorfozie - uroczyste otwarcie

Z wielką radością informujemy, że 1 marca br. – po kilkumiesięcznym remoncie – zostaje oddana do użytku najnowocześniejsza czytelnia Biblioteki Uniwersyteckiej – Czytelnia Nauk Historycznych, Społecznych i Gazet.

Metamorfoza polega nie tylko na rewitalizacji jej wnętrza i wyposażenia, ale także na wymianie zasobów bibliotecznych oraz wprowadzeniu nowych usług.

Księgozbiór podręczny Czytelni Nauk Historycznych, Społecznych i Gazet, tradycyjnie obejmujący książki i czasopisma bieżące z takich dziedzin jak historia powszechna i historia Polski, Wielkopolski i Poznania został poszerzony o zasoby z zakresu nauk społecznych: psychologii, pedagogiki i socjologii.

Ponadto wydzielono książki i czasopisma bieżące z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, w tym nauk o Ziemi. Księgozbiór ten został uzupełniony o bogaty zbiór przewodników turystycznych po Polsce i świecie.

Do korzystania z prasy bieżącej i czasopism popularnych, posiadanych przez Bibliotekę w bogatym wyborze, zachęcają wygodne sofy.

Czytelnia została wyposażona w bezprzewodową sieć internetową oraz kabinę do cichej nauki.

Z dniem otwarcia czytelni, tzn. od 1 marca br., uruchomiono nową usługę – zamówienia elektroniczne, dzięki której książki potrzebne do pracy w czytelniach BU, a zlokalizowane w magazynie, można zamawiać przez Internet.

Mamy nadzieję, że oferta okaże się atrakcyjna dla wszystkich użytkowników naszej Biblioteki.

Rewitalizacja wnętrz Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu lipiec - grudzień 2010r. »

Zdjęcia: Joanna Błoch