Wyróżnienia dla Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu

Biblioteka Uniwersytecka uzyskała dyplom
na MTP na Targach
„Hobby Salon Modelarstwa i Gier Towarzyskich”
 

Biblioteka Uniwersytecka uzyskała dyplom na MTP na Targach „Hobby Salon Modelarstwa i Gier Towarzyskich” za ciekawą ekspozycję pierwszej Obwoźnej Czytelni Komiksów od 19 do 20 października 2013 r.

Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z bogatą kolekcją i w komfortowych warunkach poczytać wybrane przez siebie komiksy takie jak polskie przygody Tytusa, Kapitana Żbika, Kajko i Kokosza oraz dla trochę starszych całe serie przygód superbohaterów, Conana i mangi.

Biblioteka Uniwersytecka – champion wśród bibliotek akademickich w kraju
 

Z przyjemnością informujemy, iż po raz kolejny Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zajęła I miejsce w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych 2011 przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz miesięcznik Perspektywy. W części oceniającej biblioteki akademickie BU otrzymała łącznie 258,28 pkt., wyprzedzając Bibliotekę Jagiellońską (237,35 pkt.) i Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (173,52 pkt.).

Nasza Biblioteka w kategorii dostępność zasobów elektronicznych uzyskała maksymalną ilość 100 pkt; w kategorii warunki korzystania z biblioteki 91,44 pkt., a w kategorii zbiory drukowane 66,84 pkt.

Cieszymy się, że możemy być dla Was najlepsi, bo Wasze życzenia to nasz cel!

I miejsce w rankingu uczelni akademickich miesięcznika“Perspektywy” (2010)
 

W rankingu miesięcznika „Perspektywy” Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich bibliotek akademickich uczelni publicznych, w kategorii warunków korzystania z Biblioteki oraz zbiorów elektronicznych, a także drugie miejsce w kategorii zbiorów tradycyjnych. Ranking uczelni akademickich 2010 w Perspektywy.pl

Medal Pamiątkowy PTWK dla Biblioteki Uniwersyteckiej (2007)
 

Medal przyznany Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za działalność na rzecz książki. To zaszczytne wyróżnienie, będące podziękowaniem dla Biblioteki Uniwersyteckiej za jej szczególny wkład w integrację środowiska wydawców poznańskich na rzecz rozwoju książki naukowej, wręczono 28 lutego 2007 roku, podczas otwarcia XII Poznańskiego Przeglądu Książki Naukowej w Poznaniu.

 

III Kategoria MNiSzW dla Biblioteki Uniwersyteckiej (2006)
 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił w sierpniu 2006 r. kategorie jednostek naukowych, ustalone przez Komisję Badań na Rzecz Rozwoju Nauki i zatwierdzone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W grupie nauk humanistycznych Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu otrzymała III kategorię, najwyższą wśród kategoryzowanych polskich bibliotek naukowych.

Bibliotheca Magna Perennisque (2002)
 

Medal Bibliotheca Magna Perennisque to wyróżnienie przyznane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dowód pamięci o zbiorowym trudzie i uznaniu dorobku Biblioteki Uniwersyteckiej.

 

 
”Dobre bo polskie” (2002)
 

Biblioteka została nagrodzona certyfikatem i Statuetką Hipolita w konkursie usług ”Dobre bo polskie”, organizowanym przez Towarzystwo im. H. Cegielskiego.

“Pyrek” (2002)
 

W dniu 15 września Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji na uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim przekazał na ręce Dyrektora BU list gratulacyjny z podziękowaniem za całokształt współpracy na rzecz Policji Wielkopolskiej oraz ”Pyrka”, tj. maskotkę Policji.

Loading...
Skip to content