Rytmy Marcina

Szanowni Państwo,  

serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu kulturalnym pt. “Rytmy Marcina”, które odbędzie się w sobotę, 30 września 2023 r., w przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki.  

Formuła “Rytmów Marcina” nawiązuje do francuskiej Fêtede la musique. Sobotnie popołudnie i wieczór wypełnione będą kameralnymi koncertami, potańcówkami i warsztatami muzycznymi, odbywającymi się w przeróżnych, czasem nietypowych miejscach, zarówno we wnętrzach instytucji, jak i na chodnikach czy podwórkach. Działania te będą skupione na ulicy Św. Marcin oraz bezpośredniej okolicy i dla publiczności będą bezpłatne  

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu organizuje „Dancing z Mewą”, czyli zabawę taneczną do muzyki wydawanej w latach 40. XX wieku przez Fabrykę Płyt Gramofonowych “Mewa”.  

Ta poznańska wytwórnia w krótkim okresie działalności wydała prawie 250 piosenek, które niegdyś śpiewano i do których tańczono.  

Zapraszamy na dziedziniec biblioteczny, by raz jeszcze dać im szansę i poruszać się w rytm najpopularniejszych tańców tamtych lat – tanga, fokstrota i slow-foksa!  

Muzyka będzie pochodziła bezpośrednio z matryc wytwórni. 

Start imprezy o godz. 18.00.  

Dancing otworzą warsztaty z tanga poprowadzone przez Dominikę Zarecką i Pawła Ferlińskiego, podczas których uczestnicy poznają jego podstawowe ruchy i oswoją się z rytmem.  

W przerwie od tańca będzie można obejrzeć krótką wystawę, która przybliży historię wytwórni oraz kolekcji matryc ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Warsztaty poprowadzą:

Dominika Zarecka (1994 r. Nowogard) – artystyczna dusza, pedagog tańca, arteterapeutka.Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Edukację Artystyczną naWydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ostateczniejednak obroniła dyplom na ocenę bardzo dobrą na Wydziale Artystycznym AHE na kierunkuTaniec specjalizując się w Pedagogice Tańca (Łódź, 2020) i rozpoczęła studia z „Somatyki w tańcu i terapii” na Wydziale Sztuk Scenicznych, w Instytucie Choreografii i Technik Tańca,na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Paweł Ferliński – tańczy tango argentyńskie od 2004 roku. Uczył się u par mistrzowskich z Argentyny m.in: Analii Vega i Marcelo Varela oraz Josefiny Bermúdez Avila i Fabiana Peralty.
Od roku 2008 w ramach Projektu Milonga w Łodzi animuje lokalne milongi prowadzi lekcje tanga i organizuje warsztaty.
Jest pomysłodawcą i organizatorem  aktualnie najstarszego tango maratonu w Polsce – Strawberry Tango Marathon odbywającego się w Łodzi od 2012 roku.

Fot. Joanna Błoch

Partnerzy wydarzenia:

Perełka

Vinylgate

Loading...
Skip to content