Promocja komiksu o Powstaniu Wielkopolskim “Dziś Powstanie”

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Wydawnictwo Miejskie Posnania i Media Rodzina zapraszają na promocję komiksu

“Dziś Powstanie. Opowieść graficzna o Powstaniu Wielkopolskim”

6 listopada, godz.18.00

w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 

 W spotkaniu wezmą udział autorzy: Witold Tkaczyk i Tomasz Tomaszewski, a poprowadzi je dr Michał Traczyk. Po rozmowie zapraszamy na słodki poczęstunek. W trakcie wydarzenia komiks sprzedawany będzie w promocyjnej cenie.

“Dziś Powstanie” to opowieść o dwóch przyjaciołach, Antku i Franku, którzy zostali wciągnięci w wir zdarzeń rozgrywających się w Poznaniu i Wielkopolsce na przełomie 1918 i 1919 roku. Chłopcy stają się świadkami wydarzeń, które zmieniły bieg historii Polski. Oglądają kres pierwszej wojny światowej i rozpad armii zaborczej, są obecni podczas przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania, obserwują walki na ulicach miasta. Pomagają rannym powstańcom, roznoszą listy i meldunki, a wreszcie uczestniczą w zwycięskiej bitwie o lotnisko Ławica.

Komiks ukazał się z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale zainteresować powinien również starszych czytelników.

Witold Tkaczyk – grafik, wydawca, założyciel Zin Zin Press, autor i współautor wielu komiksów o tematyce historycznej (m.in. “1956: Poznański Czerwiec”, “1940 Katyń – Zbrodnia na nieludzkiej ziemi”, “Powstanie Wielkopolskie – Mieszkańcy Swarzędza w zwycięskim zrywie niepodległościowym 1918-1919”).

Tomasz Tomaszewski – grafik, autor ilustracji książkowych oraz komiksów, związany m.in. z czasopismami „Fantastyka”, „Czas Komiksu”, „Świat Komiksu”, współtwórca czasopisma „Arena Komiks”.

Partner wydarzenia: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
Partnerzy wydania: Fundacja Rozwoju Miasta PoznaniaFundacja Zakłady KórnickieMiasto Poznań
Patronat medialny: Radio PoznańRadio EmausGłos WielkopolskiRadio Aferakultura.poznan.plbiuletyn.poznan.pl, miesięcznik “IKS”

Loading...
Skip to content