Półka. Wystawa prac V Pracowni Malarstwa UAP

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu serdecznie zapraszają
8 grudnia 2017 r. o godz.17.00
do Galerii BU przy ul. F. Ratajczaka 38/40
na wernisaż wystawy:

„Półka”

Wystawa „Półka” jest projektem realizowanym przez V Pracownię Malarstwa UAP prof. Andrzeja Pepłońskiego.

Jest to druga po „Poza Półką” (Stacja Kultura w Rumii) wystawa dotykająca problematyki książki, księgozbioru, kolekcji i biblioteki.”Poza Półką” była wynikiem ćwiczeń realizowanych równolegle przez studentów V Pracowni Malarstwa i koła naukowego Koło Artystycznej Fortuny UAM. 

Tym razem, do udziału w wystawie zaproszeni zostali związani z pracownią absolwenci UAP: Hanna Banaszczyk, Mikołaj Garstecki, Kinga Kucharzyk i Kinga Popiela.

Hanna Banaszczyk urodziła się w 1990 roku w Gdyni. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Gdyni Orłowie na specjalności artystycznej Metaloplastyka. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Rysunku i Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem i obiektami. 

Mikołaj Garstecki w latach 2012-2017 studiował Malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2017 roku obronił dyplom pracą pt. „Nigdy jej przejrzystego nie mąci zwierciadła” (promotor: prof. Andrzej Pepłoński) i pracą teoretyczną pt. „Szum narcystyczny w druku 3D: na przykładzie twórczości: Toma Burtonwooda, Jonty Hurwitza, Shane’a Hope’a i Karin Sander” (promotorka: prof. Marta Smolińska). Od 2017 roku jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP.

Kinga Kucharzyk urodziła się w 1991 roku w Lublinie. W latach 2012 – 2017 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2017 roku obroniła dyplom w V Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Andrzeja Pepłońskiego, mgr Natalii Czarcińskiej i dr hab. Marty Smolińskiej.

Kinga Popiela jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracę dyplomową wykonała pod opieką dydaktyczną prof. Dominika Lejmana oraz prof. Andrzeja Pepłońskiego.
W swojej twórczości skupia się na ustanowieniu samodzielnego gestu malarskiego, indywidualnej pamięci ciała oraz jego ekspresji w stosunku do przestrzeni. Laureatka 27. Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE. Legnica 2017. Wyróżniona w 37 edycji konkursu im. Marii Dokowicz, Poznań 2017 oraz Kaliskich Biennale Sztuki „A-Kumulacje”, Kalisz 2017. 
Wybrane wystawy: „X2” Galeria AT, Poznań 2017; „II pracownia malarstwa” Duża Scena UAP, Poznań 2017; „Półka” Stacja Kultura, Rumia 2017; „A-Kumulacje” galeria im. Jana Tarasina, Kalisz 2017; „X”, Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza Kalisz 2016; „Otwarcie”, Nowa Gazownia, Poznań, 2016.

Wystawa czynna do 31 stycznia 2018 r.
Wstęp wolny

Loading...
Skip to content