Podróże nieudacznika. Wystawa fotografii Dariusza J. Gwiazdowicza

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Oficyna Wydawnicza G&P

serdecznie zapraszają 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00

na wernisaż wystawy fotografii Dariusza J. Gwiazdowicza

„Podróże nieudacznika”

Podróże nieudacznika wystawa

Czas wielkich odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a obecnie coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze indywidualne predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z nas, a więc nawet „nieudacznik”, może poznawać świat po swojemu.

Autor wybrał i opisał ponad 30 zakątków na całym świecie, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, z pewnością rozpocznie planowanie swojej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co mu nieznane.

Dariusz J. Gwiazdowicz jest profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który prowadził zajęcia dydaktyczne lub realizował tematy badawcze na kilkunastu uniwersytetach lub instytutach badawczych w Europie, ale także m.in. w Antarktyce, Australii, Iranie, Japonii, Meksyku, Peru, Rosji czy na Spitsbergenie. Dotychczas opublikował ponad 350 prac naukowych i popularnonaukowych w dwudziestu krajach. Jest autorem bądź współautorem kilku książek z zakresu ochrony przyrody, estetyki lasu, kulturowych aspektów łowiectwa oraz akarologii, czyli nauki o roztoczach.

„Podróże nieudacznika” to pierwsza książka podróżnicza tego autora, czyli debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.

Otwarcie wystawy połączone będzie z promocją książki Dariusza J. Gwiazdowicza “Podróże nieudacznika” wydanej przez Oficynę Wydawniczą G&P. Osoby zainteresowane będą mogły zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

Wystawa czynna do 13 lutego 2017 r.

Wstęp wolny

Podróże nieudacznika Gwiazdowicz
Zdjęcia: Rafał Michalowski
Loading...
Skip to content