„Niedostrzegalne” Dominiki Diaków

Niedostrzegalne

Dominika Diaków

Wystawa indywidualna w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu im. Ireneusza Zjeżdżałki, 15-31 X 2020

Dominika Diaków – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydziału Polonistyki na kierunku wiedza o teatrze. Aktualnie studentka wzornictwa na Wydziale Sztuki, na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoją edukację i zainteresowania kieruję w stronę projektowania prospołecznego oraz prorynkowego z naciskiem na ekologię i projektowanie zrównoważone. Pasjonatka teatru, designu, sztuki użytkowej.

Rolą wystawy „niedostrzegalne” autorstwa Dominiki Diaków, składającej się z 18 zdjęć, które zamieszczone zostały w książce poetyckiej Renaty Diaków „Umarłam dla ciebie. Nareszcie” (FONT, Poznań 2019) jest zwrócenie uwagi na problem przemocy psychicznej i fizycznej z jakim boryka się przede wszystkim wiele kobiet, ale również i mężczyzn. Wyjście z toksycznego związku czy relacji jest bardzo trudne, zostawia trwałe ślady na psychice i ciele osób pokrzywdzonych. Fotografie nie są dosłownym przedstawieniem takiego stanu. Stanowią dopełnienie obrazowania poetyckiego zawartego w wierszach, w myśl symbiozy sztuk słowo + obraz. Nawiązują i odzwierciedlają stan umysłu podmiotu lirycznego – kobiety, która doświadczyła przemocy. Celem wystawy jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc psychiczna i fizyczna. Wystawa fotografii jest także dopełnieniem podczas spotkań autorskich promujących książkę Renaty Diaków.

V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) w dniach 15-31 października 2020 roku, więcej»

Loading...
Skip to content