Nauka. Sztuka. I Ty. Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, PFNiS 2022

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 31.05 - 4.06.2022

Festiwalowe lekcje i dla Ciebie i Twoich uczniów

18 maja (czwartek) w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu

10:00-11:00, Czy książkę można zjeść i wypić? – Agnieszka Rybarczyk

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną dzieła z kolekcji "Liberatura", gromadzonej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Wybrane publikacje przybliżą przekrój zaskakujących kształtów i materiałów, które w każdym wypadku mają literackie - racjonalne i techniczne – usprawiedliwienie. Przyjrzeć się będzie można zróżnicowanym formom książek, np. książce-mapie, książce-butelce, książce-ulicy, trójksięgowi, książce-harmonijce czy książce o kształcie trójkąta wykonanych z nietypowych materiałów (np. szkło, bawełna, mąka).

11:45-12:45, Wolność, Równość, Siostrzeństwo? Kobiety w wolnomularstwie – Karolina Tomczyk-Kozioł

Wykład na temat historii związku kobiet z wolnomularstwem: od zakazu uczestniczenia w pracach lożowych, wyrażonego w Konstytucji Andersona, przez loże adopcyjne, aż do polskich lóż kobiecych. Czytelnia NOVA

13:00-14:00, Poznań - Coraz bliżej jazzu - Andrzej Jazdon

O graniu przed laty w Poznaniu. I jak od poloneza przeszliśmy do jazzu. Czytelnia NOVA. Wykładowi towarzyszy koncert Orkiestry Kameralnej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza "Poznańskie Smyczki" pod dyrekcją Jacka Pawełczaka zagra utwory takich muzyków jak: Benjamin Britten, Saverio Mercandante, Ennio Morricone, John Barry, Karl Jenkins, Hans Zimmer, Roberto Molinelli i in.

Loading...
Skip to content