Najnowsza książka o bibliotece: Biblioteka Uniwersytecka w 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie.

Noc Księgarń w BUP z 20% rabatem!

W czasie Nocy Księgarń zapraszamy do zakupów naszych publikacji z 20% rabatem (rabat obowiązuje przez cały weekend 22-24 października 2021). UWAGA! Ceny na stronie nie zawierają rabatu.

Polecamy najnowszą publikację o bibliotece:

Biblioteka Uniwersytecka w 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie,

która ukazała się w ramach serii Prace Naukowe Biblioteki Uniwersyteckiej nr 34.

Baner Nagrody naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego

Autor – Artur Jazdon, dzieje książnicy osadził na tle rozwoju Uniwersytetu, organizacji nauki oraz bibliotekarstwa polskiego, aby zachodzące w niej procesy stały się dla wszystkich czytelników monografii wyraziste i przekonujące. Książka adresowana jest nie tylko dla bibliologów, ale przede wszystkim do byłych i obecnych pracowników i studentów Uniwersytetu oraz osób zainteresowanych życiem naukowym i kulturalnym miasta. Wielostronne spojrzenie na dzieje Biblioteki wzbogacone zostało wieloma interesującymi szczegółami, ocenami i komentarzami, wydobytymi z bogatych archiwaliów, literatury jak  pamięci i doświadczenia autora. 

Książka ukazała się z okazji obchodów jubileuszowych 100-lecia Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk przyznało Autorowi nagrodę główną w konkursie na najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019 w kategorii literatura naukowa. 

Książka została także uhonorowana Nagrodą Naukową SBP im. A. Łysakowskiego za rok 2019 w kategorii prace o charakterze dokumentacyjno-informacyjnym. 

Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego, polskiego bibliotekarza, bibliotekoznawcy, twórcy zasad katalogu przedmiotowego w Polsce, wykładowcy uniwersyteckiego i dyrektora bibliotek naukowych, Państwowego Instytutu Książki oraz Instytutu Bibliograficznego, przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w krzewieniu wiedzy zawodowej i rozwoju nauki.

Książkę można nabyć w e-księgarni lub na miejscu w Punkcie Informacyjnym biblioteki.

Loading...
Skip to content