Elsevier. Szkolenia online 2023

Zapraszamy na szkolenia online przygotowane przez wyd. Elsevier. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Nadchodzące webinaria omawiają różnorodne możliwości rozwoju dla naukowców, menedżerów projektów badawczych i bibliotekarzy.

Te jednogodzinne sesje pozwalają na zapoznanie się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w nauce, a także otwierają współpracę, umożliwiają  budowanie kontaktów i relacji z innymi członkami społeczności naukowej.

28 lutego godz. 11:30

Literatura naukowa na platformie ScienceDirect – nie tylko PDF

Dowiedz się, jak wyszukiwać literaturę naukową na platformie ScienceDirect. Dowiedz się, jak korzystać z wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego. Odkryj, jak korzystać z najlepszych funkcji, aby zaoszczędzić swój czas i zwiększyć efektywność wyszukiwania. Pokażemy wszystkie korzyści płynące z użytkowania największej pełnotekstowej bazy danych, aby być na bieżąco z najnowszą literaturą zgodną z Twoimi zainteresowaniami naukowymi i szybko odnajdywać najistotniejsze publikacje.

14 marca godz. 11:30

Dane badawcze jako istotny element komunikacji naukowej – czy da się nimi zarządzać?

Zarządzanie danymi badawczymi odgrywa dziś kluczową rolę w działalności naukowej. Może pomóc w zabezpieczeniu danych i wyników naukowców, potwierdzaniu odkryć badawczych, czy śledzeniu i spełnianiu wymagań oraz oczekiwań fundatorów. Odpowiednie zarządzanie i dokładne dane mogą znacznie zaoszczędzić czas, wysiłek, a także i fundusze. Podczas naszego webinaru porozmawiamy o skutecznych funkcjach i rozwiązaniach z portfolio Elsevier, które mogą pomóc w zarządzaniu danymi badawczymi.

15 marca godz. 10:00

Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku


Profile autorskie w bazie Scopus są unikalną wizytówką naukowca, dzięki której można promować działalność badawczą oraz pozyskiwać współpracowników. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak są tworzone i nadzorowane profile autorów oraz jak można samodzielnie wprowadzać poprawki przy użyciu narzędzia Authors’ Feedback Wizard. Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej, demonstracji online oraz sesji pytań i odpowiedzi.
Szkolenie rozpocznie się 15 marca 2023 r. o g. 10:00.
Czas trwania: 60 minut

Czasopisma drapieżne i jak ich unikać

Drapieżne czasopisma stały się istotnym problemem w komunikacji naukowej. Wraz z rozwojem drapieżnych praktyk, ich dywersyfikacją i rosnącym wyrafinowaniem, coraz trudniej jest zidentyfikować drapieżne czasopisma. Dowiedz się, czym są drapieżne czasopisma, jak ich unikać i jak rozpoznać prawdziwe, renomowane, dobrej jakości czasopisma naukowe. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać bazę Scopus do wyszukiwania prestiżowych czasopism i oceny źródeł.

18 kwietnia godz. 11:30

Reaxys a cele zrównoważonego rozwoju SDG

Reaxys to baza danych Elsevier obejmująca chemię i nauki pokrewne. Wspiera naukowców i nauczycieli akademickich w ich pracy. Wspiera również wiele obszarów badawczych objętych celami zrównoważonego rozwoju (SDG). Dołącz do naszego webinaru, aby dowiedzieć się więcej.

25 kwietnia godz. 11:30

Przegląd literaturowy przy wykorzystaniu funkcjonalności Scopusa i SciVala

Baza ScienceDirect zapewnia nie tylko wysokiej jakości artykuły w czasopismach, ale także rozdziały książek, co oznacza, że możesz uzyskać dostęp do pełnego zakresu tematycznego, od podstawowej wiedzy po zaawansowane badania na jednej, bezproblemowej platformie. Odkryj ponad 42 000 e-booków, m.in. poradniki i najważniejsze materiały źródłowe w jednym miejscu.

09 maja godz. 11:30

Skuteczne wyszukiwanie literatury w Scopus i ScienceDirect – jak łączyć dwa wysokiej jakości źródła dla uzyskania najlepszych wyników

Wyszukiwanie literatury naukowej jest kluczowe na każdym etapie badań naukowych badań – od ich planowania po pisanie artukułu. Dlatego warto wiedzieć, jak robić to skutecznie oraz jak być na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się w Twojej dziedzinie. Poznaj wskazówki i triki przydatne przy wyszukiwaniu literatury naukowej i dowiedz się, jak efektywnie docierać do istotnych treści z wykorzystaniem baz Scopus i ScienceDirect.

16 maja godz. 11:30

Jak identyfikować istotne tematy oraz media do publikacji swoich tekstów naukowych?

Czy wybieram na pewno dobrze? – to pytanie zadaje sobie każdy badacz wybierający czasopismo do wysłania manuskryptu. Naturalnie, mamy wiele mierników lokalnych i globalnych. Dziś postaramy się wskazać, które tytuły są warte rozważenia z perspektywy wybranego tematu (topic). Dodatkowo zidentyfikujemy liderów w danym temacie oraz instytucje, które publikują najwięcej prac.

17 maja godz. 10:00

ScienceDirect – wygodne wyszukiwanie i praca z pełnym tekstem publikacji naukowych. Top 5 funkcjonalności bazy

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak zacząć pracę z bazą ScienceDirect, zostaną pokazane możliwości ustawiania konta i preferencji użytkownika. Ponadto trener zaprezentuje, w jaki sposób znaleźć relewantną i interesującą literaturę naukową w bazie w tym czasopisma, książki i Topic Pages. Na koniec pokaże strategie wyszukiwawcze na wybranych przykładach wraz z opcją ustawiania alertów, po to, aby być zawsze na bieżąco z wynikami badań. Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej, demonstracji online oraz sesji pytań i odpowiedzi.
Spotkanie rozpocznie się 17 maja 2023 r. o g. 10:00.
Czas trwania: 60 minut

13 czerwca godz. 11:30

Jak analizować wkład badacza oraz instytucji w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ?

Cele Zrównoważonego Rozwoju to istotny element nie tylko krajobrazu naukowego. Dziś podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak można analizować zaangażowanie na podstawie wyników badań (publikacji) zarówno instytucji, jak i indywidualnych badaczy. Nie musi być to skomplikowane, a może być pomocne zarówno z perspektywy budowania widoczności, jak i pozyskiwania środków na badania.

 

Poniżej znajduje się regularnie aktualizowana lista webinariów prowadzonych w języku polskim Zapraszamy do Elsevier Training Hub, aby sprawdzić więcej seminariów internetowych w języku angielskim!

Loading...
Skip to content