BAŁKAŃSKA SZACHOWNICA. Geopolityczne wyzwanie dla Polski i Europy

Zapraszamy na debatę będącą jednocześnie premierą najnowszego raportu Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego pt: “Kierunek Bałkany! Znaczenie i potencjał współpracy Polski z państwami Bałkanów Zachodnich”.

5 lipca 2019

Biblioteka Uniwersytecka,  ul. Ratajczaka 38/40

Jakie znaczenie mają Bałkany w geopolitycznej układance? Jak pobudzić współpracę z regionem? Jak wkomponować Bałkany w projekt Trójmorza?

Gośćmi spotkania będą:

Adam BALCER – ekspert ds. międzynarodowych, współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, autor raportu “Kierunek Bałkany!”.

prof. Bogusław ZIELIŃSKI – dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przewodniczący Komisji Komparatystyki Literackiej przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów. Tłumacz przysięgły języka bośniackiego, serbskiego i chorwackiego.

Michał KUCHARSKI – Filolog slawista i absolwent stosunków międzynarodowych. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na współczesnej literaturze i sztuce chorwackiej i bośniackiej oraz tożsamości, przestrzeni kulturowej, społecznej i politycznej miast i stosunkach między narodami i państwami Półwyspu Bałkańskiego.

Loading...
Skip to content