W pajęczynie snów. Rudy Alfonzo Gomez Rivas

45. Międzynarodowy Listopad Poetycki

Gościem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu będzie poeta z Gwatemali

 RUDY ALFONZO GOMEZ RIVAS

“W pajęczynie snów”

7. 11. 2022, godz. 17.00
Czytelnia NOVA

Zagra i zaśpiewa poznański bard Tomasz Bateńczuk.
Spotkanie połączone będzie z promocją polsko-hiszpańskich książek obojga autorów.
Prowadzenie: Kalina Izabela Zioła

Rudy Alfonso Gomez Rivas  (ur. Aguacatan, Huehuetenango, Gwatemala. 2 lipca 1977). Pedagog, pisarz, redaktor, menedżer kultury. Laureat wielu nagród literackich. Jego wiersze tłumaczone były na język polski, rosyjski, ukraiński i bułgarski i publikowane w zagranicznych magazynach i czasopismach literackich.

Publikowane zbiory poezji: „Morze w sercu psa”, „Tęsknota”, „Arena śmierci”, „Minuta zero”, „Nieśmiertelna śmierć”, „Cisza jako wynalazek”, „Papierowe ptaki”, „Zimne ognisko słów” oraz zbiór prozy „Wydziedziczeni lokatorzy”. Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych kongresach, spotkaniach, targach książki i festiwalach. Dyrektor magazynu literackiego Voces Convergentes i wydawnictwa CAFEÍNA EDITORES. Założyciel i organizator Międzynarodowego Festiwalu Poezji Aguacatana FIPA.
Rudy Alfonzo Gomez Rivas był wielokrotnie publikowany w czasopismach literackich i kulturalnych w Polsce, takich jak ReWiry, AKANT, LiryDram, Gazeta Kulturalna, Protokół Kulturalny i największa literacka gazeta internetowa Pisarze.pl
W roku 2022 kapituła Nagrody Literackiej im. Klemensa Janickiego IANICIUS przyznała Rudy’emu Alfonzo Gomezowi Rivasowi to wyróżnienie za wybitną twórczość poetycką oraz międzynarodową działalność kulturotwórczą.

Loading...
Skip to content