Felicja Kruszewska “Pisane wiatrem na skórze” – spotkanie autorskie z Izoldą Kiec

Fundacja Instytut Kultury Popularnej
oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
zapraszają serdecznie na spotkanie
z prof. Izoldą Kiec,  autorką wyboru utworów i biografii Felicji Kruszewskiej:
 

“Pisane wiatrem na skórze”

20 marca 2023, godz. 17.00

Rozmowę o książce poprowadzi prof. Joanna Maleszyńska

 

Czytelnia NOVA Komiksów i Gazet
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Felicja Kruszewska (1897-1943), poetka, dramatopisarka, tłumaczka, autorka wspomnień, opowiadań, reportaży i utworów dla dzieci, jest twórczynią niesłusznie zapomnianą. Jej wrażliwe zmysły, umiejętność wnikania w szczeliny rzeczywistości, pochylenie nad drobinami istnienia i sprzeciw wobec wszelkiej przemocy, każdego rodzaju wykluczenia, czynią z niej pisarkę potrzebną – każdemu z nas, dzisiaj, w obliczu deficytu bliskości, braku prawdziwego zainteresowania pojedynczym zwykłym losem (…).
 
Izolda Kiec – literaturoznawczyni i teatrolożka; prezeska Fundacji Instytut Kultury Popularnej, profesorka w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Autorka artykułów i monografii książkowych poświęconych literaturze i teatrowi XX wieku oraz formom kultury popularnej.
 
Joanna Maleszyńska – profesorka w Zakładzie Poetyki Historycznej i Krytyki Literackiej oraz w Centrum Badań nad Teatrem Muzycznym Instytutu Filologii Polskiej UAM. Zarówno w dydaktyce, jak i w pracy badawczej zajmuje się związkami literatury i muzyki na różnych poziomach: od formalnego zetknięcia słów z melodią, poprzez środki poetyckie wspólne dla obu sztuk i muzykę ukrytą w mowie, po historię gatunków i tematów muzycznych, obecnych w dziełach literackich.
 
Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki w promocyjnej cenie.
Loading...
Skip to content