Dziewczyna w różowym. Spotkanie autorskie z Joanną Radosz

Wydawnictwo Mięta zaprasza serdecznie
na spotkanie autorskie z książką

Joanna Radosz
Dziewczyna w różowym

7 grudnia, godz.17.00

Czytelnia NOVA
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

 

O książce:

Czy istnieje coś trudniejszego od rozszerzonej matury z fizyki? Patrycja zwana Klamką jest przekonana, że nie. Przynajmniej do chwili, gdy okazuje się, że ostatnia klasa liceum to pole bitwy o swoje przekonania i tożsamość. Nie każdemu podoba się, że blondynka w różowej sukience chce iść na politechnikę, a po godzinach szlaja się po opuszczonych budynkach. Na dodatek na drodze dziewczyny staje Tomek – genialny, sympatyczny… i chyba trochę zbyt idealny.

Klamka pierwszy raz w życiu chce najpierw przemyśleć sprawę, a potem działać. Ale wtedy dochodzi do tragicznego wypadku…

„Dziewczyna w różowym” to hymn na cześć wszystkich nastolatek, które nie pasują do wyznaczonych przez społeczeństwo ram. Taka Klamka – niewymiarowa, pokręcona i z niespójnymi kontami w mediach społecznościowych – jest po trosze w każdej z nas.

O Autorce:

Joanna Krystyna Radosz – pisarka, tłumaczka, doktorka literaturoznawstwa, okazjonalnie dziennikarka. Jako autorka opowiadań debiutowała w 2010 roku, jako powieściopisarka dekadę później, a po drodze zaczęła przekładać cudze książki. Wśród własnych tekstów ma na koncie między innymi zbiorek „Czarna książka. Zostać mistrzem” (2018), wielogatunkową powieść „Szkoła wyprzedzania” (2020) oraz młodzieżowo-łyżwiarskie „Jednym tchem” (2021). W 2021 roku debiutowała też międzynarodowo, publikując liryczno-postapokaliptyczne opowiadanie „A Distant Rumble of the World We Knew”. Pisze o tym, co kocha: o sporcie, pasji, spełnianiu marzeń i wyjątkowych ludziach. Prywatnie para się rękodziełem, kolekcjonuje języki obce i z marnym skutkiem próbuje wychować kota o sportowym imieniu.

Z bohaterką „Dziewczyny w różowym” łączy ją miłość do żużla i różu, czekoladoholizm, a czasem także kolor włosów

Loading...
Skip to content