„Cytaty z Piera della Francesca”

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Stowarzyszenie Polonia-Italia serdecznie zapraszają w dniu 20 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 do Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. F. Ratajczaka 38/40

na wernisaż wystawy prac Anny Marii Kramm:

„Cytaty z Piera della Francesca”

Wystawa czynna od 20 kwietnia do 4 czerwca 2018 r. Wstęp wolny

Anna Maria Kramm, prof. ASP dr hab. Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała w 1996 roku w dyscyplinie artystycznej malarstwa. W 2010 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego, a obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Rysunku w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Od 1996 roku zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Polsce i w Europie. Brała udział w blisko 60 wystawach zbiorowych, a od 2000 roku była autorką licznych wykładów o sztuce i warsztatów twórczych. Koordynuje i uczestniczy w międzynarodowych projektach artystycznych. Jedną z wielu jej twórczych aktywności są realizacje w przestrzeni publicznej, np.: realizacje architektoniczne (My Space, Austria, Architektura żywa, Chorwacja), malarstwo architektoniczne (Filharmonia Wrocławska, Polska ), obiekty – instalacje (Przestrzeń Medytacji, Wrocław, Od – nowa, Pałac Morawa, Funghi per tutti, Austria).

Od 11 lat współtworzy obiekty w lodzie w ramach międzynarodowego projektu artystycznego – Ice Camp w Austrii. Jest pomysłodawcą niezależnej „Galerii Formo 8” we Wrocławiu, działającej od 2017 roku. Do dziś opublikowała teksty o sztuce w magazynach akademickich, takich jak: Sensus Historiae. Studia interdyscyplinarne, Format oraz w monografii Shapes of space. Od 2014 roku jest członkiem Stowarzyszenia Praw Autorskich w Wiedniu w Austrii, Bildrecht oraz od 2016 roku członkiem rady naukowej czasopisma Historia @Teoria przy Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Prace Anny Marii Kramm znajdują się w prywatnych kolekcjach sztuki w Europie, Ameryce i Azji.

Loading...
Skip to content