Biblioteka w mediach 2003

Biblioteka w mediach 2003

Victoria Spidlowa w Bibliotece Uniwersyteckiej

Victoria Spidlowa, żona premiera Republiki Czeskiej odwiedziła 24 listopada Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu. Wizyta ta nie była przypadkowa, ponieważ pani premierowa jest z wykształcenia bibliotekarką i do dziś pracuje w bibliotece. Więcej na ten temat w Głosie Wielkopolskim z 25 listopada 2003 na stronie 2.
Serwis fotograficzny Rafała Michałowskiego

MEKKA STUDENTÓW

Krótki rys historyczny budynku Biblioteki Uniwersyteckiej wraz z ryciną gmachu znajdziemy w Głosie Wielkopolskim z dnia 8/9 listopada (Głos Poznaniaka) s.12.

KWESTIONARIUSZ PRUSAKA

Jak na zestaw pytań zwanych kwestionariuszem Prusaka odpowiedział mgr Jakub Skutecki, pracownik Pracowni Ikonograficznej Biblioteki Uniwersyteckiej, kolekcjoner pocztówek z widokami dawnego Poznania dowiemy się czytając Gazetę Wyborczą z siódmego listopada 2003 roku na stronie dwunastej.

UNIKATOWY ZABYTEK BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ

W Gazecie Wyborczej z 5 listopada 2003 roku na stronie drugiej, czytamy o zakupionym na aukcji przez Bibliotekę Uniwersytecką unikatowym sztambuchu, w którym można zobaczyć podpisy między innymi królowej Bony, Jana Kochanowskiego, św. Karola Boromeusza. O zabytku opowiadała mgr Maria Jagielska, kustosz Działu Rękopisów BU.

SUPERBIBLIOTEKARZ

  • Tak o wicedyrektorze Biblioteki Uniwersyteckiej dr Zbigniewie Sławińskim – uhonorowanym nagrodą im. Andrzeja Wojtkowskiego dla najlepszych bibliotekarzy z Wielkopolski napisała Gazeta Wyborcza. Więcej na ten temat w: Gazeta Wyborcza, 30 październik, s.2.
  • O wręczaniu nagrody dr Zbigniewowi Sławińskiemu czytamy również w Gazecie Poznańskiej z dnia 30 października 2003 r. na s. 5.
  • Od lewej: Danuta Kurzawska, Iwona Wawrzyniak, Zbigniew Sławiński i Wiesław Sieciński.
  • Podobna informacja zamieszczona została w Głosie Wielkopolskim z 30 października 2003 na stronie czwartej.
  • Relacje z wręczenia nagród im Andrzeja Wojtkowskiego pokazała TVP3 29 października 2003 w Teleskopie o godzinie 18.30.

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

  • W dniach od 15 do 19 października 2003 roku odbyła się szósta edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki pod hasłem ”Ucz się od najlepszych”. Biblioteka Uniwersytecka specjalnie na tą okazję przygotowała prezentacje i wykłady.
  • W Gazecie Wyborczej z 16 października 2003 roku na stronie trzeciej, wśród relacji ze spotkań odbywających się w pierwszym dniu Festiwalu, czytamy o pokazie prowadzonym przez pracowników BU dotyczącym renowacji zniszczonych książek.
  • Siedemnastego października 2003 w Gazecie Poznańskiej na stronie trzeciej czytamy o niemałym zainteresowaniu wykładami na temat masonów i o nieoficjalnych dokumentach w zbiorach Biblioteki.
  • Podobne zainteresowanie wzbudziła multimedialna prezentacja książki mgra. Jakuba Skuteckiego ”Ulicami Poznania”, o czym informuje nas Gazeta Wyborcza, Poznań z 18/19 października 2003 na stronie 5.

DNI PAPIESKIE

  • W ramach Dni Papieskich ( 11.X. – 16.X. 2003 ) z okazji 25 – lecia Pontyfikatu Jana Pawła II Biblioteka Uniwersytecka przygotowała wystawę pt. ” 25 – lecie Pontyfikatu Jana Pawła II. Jan Paweł II a Polska”. Wspomina o tym Głos Poznaniaka w: Głos Wielkopolski, 11/12 październik 2003,s.VIII, cytując słowa dyrektora BU dra. Artura Jazdona:
  • ”Motywem przewodnim [wystawy] są pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny. Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na Jego najważniejsze słowa wypowiedziane w Polsce. Mamy nadzieje, że ci, którzy obejrzą wystawę postawią sobie pytanie: Co z tego pozostało we mnie?”
  • W Przewodniku Katolickim z 26 października 2003 roku na stronie 22-24 czytamy o obchodach Dni Papieskich w Poznaniu. Wspomniano również o wystawie w Bibliotece Uniwersyteckiej z okazji 25-lecia pontyfikatu Ojca Świętego.
  • O wystawie mówił także dyrektor BU w programie Mała czarna w TVP3 dziewiątego października o godzinie 16.00 oraz w TVP3 w programie Źródło 18 października o 8.00.
Loading...
Skip to content