Sztuczna inteligencja. Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, PFNiS 2024

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 15-20 kwietnia 2024

Poznańskie ośrodki akademickie i naukowe zapraszają uczniów i wszystkie osoby zainteresowane nauką i sztuką na 27. edycję Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 15-20 kwietnia 2024 roku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie AI, sztuczna inteligencja.

W związku z rosnącym wpływem sztucznej inteligencji i jej bardzo szybkim rozwojem, w tym roku naukowcy pochylą się nad tym zagadnieniem i pokażą je w różnych aspektach i z perspektywy różnych dziedzin. Technologia oparta o sztuczną inteligencję dotyka niemal wszystkich wymiarów życia, prowadzi do nowych zachowań i może powodować nowego typu wyzwania.

Przy okazji tematu wiodącego, w programie znajdą się znane już propozycje, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród publiczności. Na zakończenie przewidziano koncert organizowany przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, 15 kwietnia 2024

Publish or perish w erze Sztucznej Inteligencji, czyli dobre praktyki publikacyjne w gąszczu nowych możliwości komunikacji naukowej

10.00-11.00, sala 82, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Uczestnicy otrzymają informację o problemach etycznych w komunikacji naukowej, jakie pojawiły się w związku z rozwojem ChatGPT i innych narzędzi generatywnej Sztucznej Inteligencji (GAI), na co autorzy muszą uważać i jakich wytycznych.

Zajęcia łączące elementy wykładu i warsztatów.
Limit miejsc: 30
Prowadząca: mgr Małgorzata Adamczak
Zapisy u koordynatora: Joanna Fechner, fechnerj@amu.edu.pl, 61 829 3842

Wprowadzenie do tworzenia interaktywnych map z wykorzystaniem Leaflet

09.00-11.00

12.00-14.00, sala 62, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Warsztaty te mają na celu zapoznanie uczniów z technologią tworzenia interaktywnych map przy użyciu Leaflet, a także zachęcenie ich do eksperymentowania i wykorzystywania tych umiejętności w projektach artystycznych i kulturowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom, uczniowie będą bardziej przygotowani do wykorzystania technologii geoinformacyjnych w praktyce oraz do eksploracji możliwości twórczych w dziedzinie sztuki i kultury.

Zajęcia warsztatowe.
Limit miejsc: 30
Wiek: 14+
Prowadzący: mgr Adam Chudziński
Zapisy u koordynatora: Joanna Fechner, fechnerj@amu.edu.pl, 61 829 3842

Fot. Joanna Błoch

Szczegóły wydarzenia i możliwość zapisów pojawią się wkrótce na stronie festiwal.amu.edu.pl Zachęcamy do odwiedzin PFNiS w mediach społecznościowych:

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.A

Loading...
Skip to content