Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – definiująca nowy sposób ewaluacji dorobku naukowego – weszła w życie 1 października 2018 r.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało przewodnik, który przybliża zamierzenia ustawodawcy w tej materii Ewaluacja jakości działalności naukowej – przewodnik.
Ewaluacja jakości działalności naukowej. Jak oceniani będą badacze, jednostki naukowe i publikacje?
W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej. Wprowadzone zmiany doprecyzowują przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania ewaluacji jakości działalności naukowej oraz dostosowują przepisy epizodyczne do nowego terminu rozpoczęcia pierwszej ewaluacji. Mają przyczynić się do płynnego i sprawnego przeprowadzenia ewaluacji w 2022 roku. Uwzględniają szereg postulatów zgłaszanych przez środowisko naukowe »
Prezentujemy najważniejsze dokumenty związane z nową ustawą.
- Komunikat MEiN o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych (21.12.2021)
- Rozporządzenie MNiSW zmieniające rozporządzenie w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej (31.07.2020)
- Rozporządzenie MNiSW w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej (22.02.2019)
- Rozporządzenie MNiSW w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych (20.09.2018)
- Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe (29.09.2020)
- Wykaz MNiSW czasopism naukowych i recenzowanych materiałów oraz konferencji z przypisaną liczbą punktów z podziałem na dyscypliny (18.12.2019)
- Wykaz MNiSW czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji naukowych z przypisaną liczbą punktów (18.12.2019)
- Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie danych przetwarzanych w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on
- Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
- Rada Doskonałości Naukowej (RDN) pierwszej kadencji