Szkolenia EBSCO – luty 2021

Zaproszenie na szkolenia EBSCO online w lutym

Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie online za pomocą platformy WebEx dotyczące korzystania z baz EBSCO w lutym 2021 r.

Na wszystkie szkolenia wymagana jest rejestracja pod linkiem:

10 luty, godz. 11:00, Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej.

Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

11 luty, godz. 13:00, Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek.

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.000 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Baza zawiera ponad 350 publikacji wydawanych w Polsce, co wyróżnia ją na tle innych zasobów EBSCO. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

16 luty, godz. 14.00, Jak wykorzystać platformę EBSCOhost do nauki języków obcych?

Na platformie EBSCOhost znajdziesz liczne przykłady publikacji dostępnych w różnych popularnych językach, w tym angielski, niemiecki, rosyjski, portugalski czy francuski. Dzięki dostępnym opcjom pobierania artykułów, odsłuchania czy tłumaczenia materiałów możesz udoskonalać znajomość języka obcego. Podczas tej sesji przyjrzymy się ciekawym rozwiązaniom platformy, które pozwolą osłuchać się z językiem i poszerzyć znajomość słownictwa.

17 luty, godz.13.00, Zasoby EBSCO dla nauk z zakresu środowiska, ekologii i ochrony zasobów naturalnych.

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z szerokim zagadnieniem ochrony środowiska. Poza omówieniem treści baz (tj. Environment Complete, Energy & Power Source, CAB Abstracts z pełnym tekstem, GeoRef) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

18 luty, godz.14.00, Flipster – nagradzane źródło e-wydań. czasopism.

Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.

24 luty, godz. 10.30, Zasoby EBSCO dla szkół artystycznych.

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które stanowią istotne źródło literatury naukowej dla studentów kierunków związanych ze sztuką. Poza omówieniem treści baz OnArchitecture oraz Art & Architecture Source, dokonamy licznych tematycznych wyszukiwań na platformie EBSCOhost. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, jak pobierać i cytować artykuły, zapisywać wyniki do prywatnego konta Google Drive, tworzyć podstawową i zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jakie korzyści płyną z posiadania indywidualnego konta Moje EBSCOhost.

Prowadząca:  Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Filmy instruktażowe EBSCO 

Loading...
Skip to content