Korzystanie z Biblioteki Uniwersyteckiej w czasie epidemii

Wypożyczenia

Uprzejmie informujemy, że od 11 maja 2020 r. wznawiamy możliwość wypożyczeń z zasobów Biblioteki dla pracowników, doktorantów i studentów UAM.

 1. Wypożyczać można publikacje z magazynu przy ul. Ratajczaka 38/40 oraz z księgozbioru zgromadzonego w wypożyczalni. 
 2. Nie będą realizowane: zamówienia z magazynów zewnętrznych, księgozbiorów podręcznych czytelń i pracowni oraz pozycje ze statusem „do korzystania na miejscu”. Z księgozbioru, znajdującego się przy ul. Ratajczaka, niepodlegającemu wypożyczeniom, Biblioteka może wykonać kopie, na które należy złożyć zamówienie za pomocą poczty elektronicznej amu.edu.pl na adres: zamowkopie.bu@amu.edu.pl.
 3. Publikacje z magazynu można zamówić elektronicznie w katalogu online, poprzez przycisk „zamów” widoczny przy wybranej pozycji.
 4. Zamówienia na publikacje z księgozbioru wypożyczalni należy złożyć za pomocą poczty elektronicznej na adres: wypoz.bu@amu.edu.pl, po uprzednim sprawdzeniu ich dostępności. Jednorazowo, łącznie z obu lokalizacji, można zamówić maksymalnie 5 woluminów. Zamówienia składane na większą liczbę książek będą ograniczane do pięciu.
 5. Przed przystąpieniem do zamówienia należy sprawdzić stan konta czytelnika (w zakładce Konto czytelnika), które powinno być aktywowane w bieżącym roku akademickim i wolne od blokad finansowych, zgodnie z Regulaminem korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: http://lib.amu.edu.pl/regulamin-i-oplaty/.
 6. Zapisu do Biblioteki bądź aktywacji konta bibliotecznego można dokonać online poprzez kliknięcie w zakładkę Konto czytelnika. Wszelkich płatności należy dokonywać z wykorzystaniem bankowości elektronicznej.
 7. Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-14.00. O możliwości odbioru publikacji zamówionych z magazynu informuje wpis w Koncie czytelnika i/lub e-mail. Po odbiór publikacji z księgozbioru wypożyczalni prosimy zgłaszać się dopiero po otrzymaniu powiadomienia e-mail o zrealizowaniu zamówienia.
 8. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy powinni zachowywać dystans przestrzenny (minimum 2 metry). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego: mieć zasłonięte nos i usta oraz stosować jednorazowe rękawiczki, przed podejściem do stanowiska obsługi należy dezynfekować ręce płynem odkażającym.

Zwroty

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2020 r. przywracamy możliwość dokonywania zwrotów publikacji wypożyczonych z magazynu oraz z księgozbioru wypożyczalni Biblioteki Uniwersyteckiej.

 1. Zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-14.00.
 2. Zaległe opłaty za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych, naliczone przed zamknięciem Biblioteki, należy uregulować z wykorzystaniem bankowości elektronicznej bądź przy użyciu karty płatniczej podczas wizyty w Bibliotece. Wypożyczalnia nie będzie przyjmować płatności gotówką.
 3. W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych w UAM Biblioteka Uniwersytecka nie pobiera opłat za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. O terminie ich przywrócenia poinformujemy  odrębnym komunikatem.
 4. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy powinni zachowywać dystans przestrzenny (minimum 2 metry). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego: mieć zasłonięte nos i usta oraz stosować jednorazowe rękawiczki, przed podejściem do stanowiska obsługi należy dezynfekować ręce płynem odkażającym.
Loading...
Skip to content