Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Wystawy arrow archiwum
Wydarzenia i wystawy
Wystawy
Galerie z wydarzeń
Dyskusyjny Klub Książki
VIII Poznański Przegląd Książki Naukowej
Szanowni Państwo,

Biblioteka Uniwersytecka po raz ósmy organizuje Poznański Przegląd Książki Naukowej.

    Ekspozycja, której uroczyste otwarcie nastąpiło dnia 21.02.2003 o godz. 12.00 w gmachu Biblioteki przy ul. Ratajczaka 38/40, eksponowana będzie do 31.03.2003 roku.

    Na wystawie prezentowane są książki naukowe i popularnonaukowe, wydane przez poznańskie oficyny w roku 2002. Oczywiście wystawa nie prezentuje kompletnego dorobku poszczególnych oficyn, lecz tylko pewną ich część, najpełniej charakteryzującą profil wydawniczy, publikowane serie jak też pojedyncze - najciekawsze lub najbardziej wartościowe - tytuły. Zostały one wybrane do zaprezentowania przez samych wydawców. Ostatecznie na udział w Przeglądzie zdecydowało się 37 wydawców. W tej grupie odnajdujemy 2 "debiutantów" oraz 14 wydawców, którzy biorą udział w imprezie od początku. Struktura tych przeszło 400 wystawionych tomów nie odbiega zasadniczo od ubiegłorocznej. Obok monografii spotykamy różnego typu podręczniki, przewodniki metodyczne, materiały konferencyjne, teksty analityczne, poruszające problemy dawnej historii jak i wybiegające daleko w przyszłość. Dotyczą one szeroko pojętych nauk humanistycznych, społecznych, matematyczno-przyrodniczych, ekonomicznych, medycznych.

    Za Państwa pośrednictwem pragniemy również zaprosić do obejrzenia ekspozycji wszystkich Państwa czytelników i słuchaczy.    Dyrektor
    Biblioteki Uniwersyteckiej
    w Poznaniu
    Dr Artur Jazdon