Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Wystawy arrow archiwum
Wydarzenia i wystawy
Wystawy
Galerie z wydarzeń
Dyskusyjny Klub Książki
Podróże nieudacznika

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Oficyna Wydawnicza G&P

serdecznie zapraszają 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00

na wernisaż wystawy fotografii Dariusza J. Gwiazdowicza

„Podróże nieudacznika”

Czas wielkich odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a obecnie coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze indywidualne predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z nas, a więc nawet „nieudacznik”, może poznawać świat po swojemu.

Autor wybrał i opisał ponad 30 zakątków na całym świecie, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, z pewnością rozpocznie planowanie swojej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co mu nieznane.

Dariusz J. Gwiazdowicz jest profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który prowadził zajęcia dydaktyczne lub realizował tematy badawcze na kilkunastu uniwersytetach lub instytutach badawczych w Europie, ale także m.in. w Antarktyce, Australii, Iranie, Japonii, Meksyku, Peru, Rosji czy na Spitsbergenie. Dotychczas opublikował ponad 350 prac naukowych i popularnonaukowych w dwudziestu krajach. Jest autorem bądź współautorem kilku książek z zakresu ochrony przyrody, estetyki lasu, kulturowych aspektów łowiectwa oraz akarologii, czyli nauki o roztoczach.

„Podróże nieudacznika” to pierwsza książka podróżnicza tego autora, czyli debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.

Otwarcie wystawy połączone będzie z promocją książki Dariusza J. Gwiazdowicza "Podróże nieudacznika" wydanej przez Oficynę Wydawniczą G&P. Osoby zainteresowane będą mogły zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

Wystawa czynna do 13 lutego 2017 r.

Wstęp wolny

Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika
Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika
Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika
Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Podróże nieudacznika Zdjęcia: Rafał Michałowski