Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Usługi online
Serwisy i usługi
Portale dziedzinowe
Usługi online
E-księgarnia
Zaproponuj kupno książki
Biblioteka poszukuje
Oferta dubletów
Sala do pracy grupowej
Nowy pakiet usług w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu
Drodzy Czytelnicy Biblioteki Uniwersyteckiej,

Wraz z początkiem roku akademickiego Biblioteka Uniwersytecka wdraża dla Was pakiet najnowocześniejszych, rewolucyjnych usług bibliotecznych, dzięki którym będziecie mogli korzystać z naszych zasobów wszędzie i o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Większość z nich to rozwiązanie pionierskie na gruncie polskim.

Wśród nich:

CYFROWY KATALOG BIBLIOTEKI – DIGIT CARDS

Dzięki zeskanowaniu alfabetycznego katalogu kartkowego, pierwszy raz w historii, po 110 latach funkcjonowania biblioteki informacje o wszystkich zgromadzonych u nas książkach i czasopismach będą dostępne w Internecie dla zainteresowanych na całym świecie. W specjalnie przygotowanym programie możliwe będzie zdalne złożenie zamówienia do czytelni. O fakcie realizacji czytelnik zostanie poinformowany drogą mailową.


MULTIWYSZUKIWARKA ZASOBÓW ELEKTRONICZNYCH

Biblioteka to nie tylko książki i czasopisma print. To także bogactwo zasobów elektronicznych: tysięcy e-czasopism, ebooków, baz. Wyszukiwanie informacji do prac zaliczeniowych, naukowych, badawczych nigdy nie było tak proste. Dzięki innowacyjnej wyszukiwarce możliwe będzie wprowadzenie wyrażenia do ramki wyszukiwawczej i jednoczesne przeszukanie katalogu biblioteki, repozytorium instytucjonalnego prac naukowych AMUR, Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej i wreszcie wszystkich licencjonowanych i otwartych zasobów elektronicznych.


APLIKACJA ZDALNEGO DOSTARCZANIA SKANÓW - LIBSMART COPY

Jesteś zainteresowany otrzymaniem skanu artykułu czasopisma bądź fragmentu książki? Za pośrednictwem jednej aplikacji możesz zamówić, opłacić i pobrać zeskanowaną treść. Wystarczy znaleźć daną pozycję w katalogu online, nacisnąć przycisk „Zamów kopię” , zalogować się i wypełnić formularz. O kolejnych etapach realizacji zamówienia poinformujemy Cię mailowo. Usługa ta jest intuicyjna, a jej realizacja błyskawiczna. Skorzystaj i przekonaj się.


PORTALE DZIEDZINOWE - BIBLIOTECZNA PRZESTRZEŃ WIEDZY

Na przygotowanych przez bibliotekę i administrowanych przez wykwalifikowanych specjalistów dziedzinowych portalach zainteresowani wybraną dziedziną użytkownicy znajdą fachowe, i polecane zasoby elektroniczne. Właśnie tam, po uprzednim prześledzeniu katalogu polskich i światowych wydawnictw, można zaproponować zakup książek do zbiorów Biblioteki. W dobie mnogości pseudonaukowych i niesprawdzonych informacji – użytkownicy globalnej sieci otrzymają tę rzetelną, o najciekawszych źródłach i tematycznych stronach dostępnych w internecie oraz pomoc konsultanta bibliotecznego jak dotrzeć do poszukiwanych treści.

Zapraszamy do korzystania z usług naszej elektronicznej Biblioteki.

 
Obsługujemy platformę:
„Zapytaj bibliotekarza”
ASK-zapytaj bibliotekarza