Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Godziny otwarcia, lokalizacja
Informator
Zapytaj bibliotekarza
Godziny otwarcia, lokalizacja
Czytelnie i pracownie
Wypożyczalnia
Wypożyczalnia międzybiblioteczna
Informatorium
Regulamin i opłaty
Dla niepełnosprawnych

Biblioteka pomaga osobom niepełnosprawnym w swobodnym korzystaniu ze zbiorów.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Osoby mające problem z poruszaniem się mogą skorzystać z windy, którą dostaną się na poszczególne piętra gmachu głównego Biblioteki, natomiast do budynku Wypożyczalni prowadzi podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Osoby niedowidzące mogą skorzystać z powiększalnika telewizyjnego PRISMA oraz programu udźwiękawiającego LunarPlus znajdujących się w Czytelnia Nauk Prawnych i Ekonomicznych (parter, p. 89).

Osobom niedosłyszącym pomocy udzieli pracownik sekretariatu ogólnego lic. Paulina Biela-Wojtasiak (pbiela@amu.edu.pl, piętro, p. 136) posiadająca ukończony kurs języka migowego. W sali wykładowej (parter, p.82) zainstalowana jest wspomagająca słyszenie linia induktofoniczna.

Biblioteka Uniwersytecka oferuje także pakiet rewolucyjnych, nowoczesnych usług bibliotecznych, dzięki którym można korzystać z naszych zasobów wszędzie i o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Większość z nich to rozwiązanie pionierskie na gruncie polskim. Więcej »

Studentów niewidomych i słabowidzących zapraszamy do korzystania z Akademickiej Biblioteki Cyfrowej

Akademicka Biblioteka Cyfrowa - to biblioteka cyfrowa dla studentów niepełnosprawnych - platforma wymiany informacji o zaadaptowanych materiałach - Internetowe centrum materiałów dydaktycznych. Poprzez ABC swoje materiały udostępnia także UAM. Do korzystania uprawnione są tylko studenci niepełnosprawni. Administratorem serwisu w UAM jest p. Henryk Lubawy. Więcej »

Akademicka Biblioteka Cyfrowa

Dodatkowych informacji i pomocy udziela mgr Aleksandra Szulc odpowiedzialna za kontakty z osobami niepełnosprawnymi (olafrac@amu.edu.pl, tel. 61-829-38-42, parter, p. 65)