Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Psychologia i socjologia
Bożena Świstek-Oborska
Psychologia i socjologia

Zapraszam do zapoznania się z nowościami polskimi i zagranicznymi, zakupionymi przez Bibliotekę Uniwersytecką, oraz do zakupu poszukiwanych publikacji.
Do Państwa dyspozycji zebrałam także naukowe i fachowe źródła elektroniczne (dziedzinowe bazy danych, czasopisma, naukowe portale informacyjne).
Serdecznie zapraszam do współpracy nad wzbogacaniem portalu.

Bożena Świstek-Oborska

Zasady dostępu i korzystania z zasobów elektronicznych BU naciśnij

po.gif dostęp do zasobu dla wszystkich czytelników BU w czytelniachdostęp zdalny do zasobu tylko dla pracowników i studentów UAM oraz dla wszystkich czytelników BU w czytelniach
zi.gif wolny dostęp w Internecie

opis Cairn

opis CogNet

opis Communication & Mass Media Complete

opis ERIC

opis Oxford Scholarship Online

opis Pedagog

opis PsycINFO

opis PsycARTICLES

opis Web of Science

opis SCOPUS

opis Polska Bibliografia Naukowa

LISTA BAZ DANYCH DOSTĘPNYCH W SIECI UAM naciśnij

Wydział Nauk Społecznych UAM

Academia.edu – serwis społecznościowy dla naukowców

Otwarta Nauka

Blog: Warsztat badacza komunikacji

Socjologia: polskie naciśnij

Verte
Verte jest pismem skupiającym autorów parających się krytyką kultury (zwłaszcza audiowizualnej; recenzje, szkice recenzyjne, studia problemowe, eseje, felietony, beletrystyka i poezja) w ramach przełomu postmodernistycznego.

Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS
Sekcje, linki

Oeconomicus
Internetowy serwis studentów ekonomii. Znajdziemy tam m.in. zbiór treściwie choć zwięźle opracowanych zagadnień z socjologii.

e-sciagi.pl
Strona pod hasłem wszystko dla studenta. Zawiera, materiały, opracowania, 'ściągi', wykłady i pytania egzaminacyjne z wielu przedmiotów m.in. socjologii, psychologii, filozofii, pedagogiki, historii, integracji europejskiej, ekonomii.

Baza publikacji
Baza zawiera publikacje z zakresu nauk społecznych oraz prawa, które można zakupić.

CyberForum
CyberForum jest ciekawą stroną, w której znajdziemy pełne teksty i informacje z wielu przedmiotów humanistycznych m.in. z psychologii, teorii literatury, filozofii, teorii kultury, sztuki, socjologii, politologii, historii i religioznawstwa. Polecamy stronę studentom.

Socjologia
Strona pod hasłem studencki serwis informacyjny zawiera m.in. prace, wykłady, opracowania (pełne teksty), tematy z zakresu antropologii kultury, socjometrii, antropologii, psychologii społecznej, filozofii socjologii, historii socjologii, metodologii socjologii. Znajdziemy tam również pytania na egzamin magisterski z socjologii, antropologii, psychologii społecznej.

Skrypt.pl. Serwis Naukowy
Główną zaletą tej strony jest serwis materiałów naukowych (pełne teksty) podzielony na notatki, referaty, prezentacje, e-booki, sprawozdania, testy i zadania z wielu przedmiotów.

www.studenci.pl
Strona posiada katalog prac dyplomowych i magisterskich oraz pełne teksty referatów z wszystkich dziedzin nauki.

Internowani 1981-1982
Zwiera informacje o internowaniach w okresie stanu wojennego w Polsce 1981-1982. Prezentuje twórczość internowanych w poszczególnych obozach, opisy więzień, system represji, galerie fotografii, relacje, faktografię, etc. Redaktor Krzysztof Stasiewski

Solidarność Kronika Wielkopolska
Strona o historii opozycji w Wielkopolsce od 1976 do 1989 r. Prezentuje zjawiska społeczno-polityczne zachodzące w wymienionym okresie, materiały archiwalne z zasobów szeregu instytucji, jak i osób prywatnych. Praca redaktora potrwa kilka lat z uwagi na ogrom projektu i weryfikowanie olbrzymiej ilości danych. Zbiory dodatkowo archiwizuje się elekrtonicznie na potrzeby przyszłych pokoleń. Redaktor Krzysztof Stasiewski

Socjologia: światowe naciśnij

CIA - The World Factbook
Informator polityczny o państwach na świecie wydany przez CIA. Faktografia i mapy. Aktualizowany 10 lutego 2005 raz do roku.

Social Science Data on the Internet
Obszerna strona poświęcona naukom społecznym.

UNODC
United Nations Office on Drugs and Crime (Biuro ds. Narkotyków i Przestępczości Organizacji Narodów Zjednoczonych). Nigdy w historii tak duża liczba ludzi nie używała narkotyków, wśród uzależnionych jest wiele osób młodych. Związek pomiędzy młodzieżą a narkotykami rodzi wiele pytań, w tym dlaczego młodzi ludzie są zagrożeni narkomanią, dlaczego używają narkotyków. Na wszystkie te pytania próba odpowiedzi, znajduje się na tej stronie.

Electronic Journal of Sociology

Online Dictionary of Social Sciences

European Centre for Social Policy, Welfare and Research

Statistics pages of SOSIG

Sociology Courses on the Internet

SOSIG: Social Science Information Gateway
Wysokiej jakości portal poświęcony naukom społecznym.

Internet Sociologist.
Przewodnik po zasobach Internetu. RDN i Stuart MacWilliam, University of Exeter.

Psychologia: polskie naciśnij

Wszystko o psychologii
Serwis psychologiczny

Instytut Psychologii PAN w Warszawie
Strona informacyjna

Psychologia
Zbiór tekstów

Centrum Informacji Naukowej. Instytut Psychologii Zdrowia
Profesjonalny portal psychologiczny funkcjonuje w ramach Centrum Informacji Naukowej Instytutu Psychologii Zdrowia. Znajdziemy tam m.in. artykuły (pełne teksty) na temat Psychologii zdrowia, psychoterapii, wychowania, emocji, rodziny, przemocy, agresji, psychologii społecznej i psychiatrii. Gorąco polecamy przeglądanie tego portalu.

Pracownia Testów Psychologicznych
Strona testów psychologicznych Pracowni Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W dziale 'Testy' zamieszczono krótki opis testów z możliwością zakupu materiałów.

Skrypt.pl. Serwis Naukowy
Główną zaletą tej strony jest serwis materiałów naukowych (pełne teksty) podzielony na notatki, referaty, prezentacje, e-booki, sprawozdania, testy i zadania z wielu przedmiotów.

Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Na stronie głównej umieszczono pełne teksty m.in. 1. 'Raport o stanie orzecznictwa psychologicznego w Polsce' na rok 2003. 2. Zaproszenie do odwiedzania strony dotyczącej konferencji. 3. Spis Psychologów Polskich. Strona informacyjna.

CyberForum
CyberForum jest ciekawą stroną, w której znajdziemy pełne teksty i informacje z wielu przedmiotów humanistycznych m.in. z psychologii, teorii literatury, filozofii, teorii kultury, sztuki, socjologii, politologii, historii i religioznawstwa. Polecamy stronę studentom.

Psychobaza
Internetowa baza pomocy dla studentów psychologii. Znajdziemy tam wszystko na tematy psychologii społecznej, psychologii wychowania, psychologii osobowości i emocji, psychopatologii i innych.

Erytrofobia
Ustawa o zawodzie psychologa, logopedia, psychoterapia grupowa i inne

Terapia
Pismo pracowników lecznictwa odwykowego. Znajdziemy w nim artykuły na temat terapii odwykowych, profilaktyki, uzależnień, itp. Pismo posiada archiwum.

Psychologia: światowe naciśnij

Classics in the History of Psychology
Baza około zawiera około 1 mln tekstów, w tym 25 książek, 200 artykułów, rozdziały książek i materiały konferencyjne.

Encyklopedia of Psychology
Internetowa encyklopedia psychologii w wersji angielskiej.

SOSIG World Catalogue: Psychology
Część portalu SOSIG World Catalogue poświęcona psychologii.

Psych Web
Strona z pełną informacją przeznaczoną dla studentów psychologii i wykładowców. Umieszczone linki kierują m.in. do pełnych tekstów z różnych dziedzin psychologii (wersja w języku angielskim).

WWW Virtual Library: Psychology
Stale wzbogacana strona WWW Virtual Library - część poświęcona psychologii.

Psychology Online
Podróże wirtualne, kursy i materiały do studiowania z Instytutu Santa Fe. Bardzo dużo odnośników do psychologii w internecie. Wersja w języku angielskim.

Kontakt

Bożena Świstek-Oborska – mgr socjologii, kustosz, specjalista dziedzinowy z socjologii i psychologii.
Oddział Opracowania Rzeczowego Zbiorów
Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38, p. 117

tel.: 61 829 3822
email: natal@amu.edu.pl