Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Jesteś tutaj:
Start arrow Egzemplarz obowiązkowy
Komiksy
Wprowadzenie
Egzemplarz obowiązkowy
Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu
Polska Bibliografia Wiedzy o Komiksie
Dzień Batmana
Dzień Darmowego Komiksu
Comics Wars
Wystawy komiksowe
Zamów komiks na Pyrkon
FAQ
Linki
Egzemplarz obowiązkowy
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu znajduje się wśród tych bibliotek, do których wydawcy zobowiązani są przysyłać egzemplarz obowiązkowy. Obowiązek ten spoczywa również na wydawcach komiksów.
Pragniemy jednak, by Wydawcy nie traktowali tej powinności jako przykrej. Jest to bowiem przede wszystkim: po pierwsze, forma promocji sztuki komiksu w polskim społeczeństwie; po drugie, pozostawienie świadectwa istnienia tej formy działalności kulturalnej dla przyszłych pokoleń (o jego znaczeniu przekonać się może każdy, kto próbował badać polski komiks przedwojenny i tuż powojenny); po trzecie, wsparcie rozwoju Kolekcji Komiksów, bowiem pieniądze w ten sposób zaoszczędzone możemy przeznaczyć na zakup zagranicznej literatury fachowej oraz nagradzanych tytułów zagranicznych.

Z „Ustawą o egzemplarzu obowiązkowym” (z dn. 07.11.1996 r.) można zapoznać się tutaj. http://lib.amu.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=839&Itemid=92

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wydawcom wywiązującym się z systematycznego nadsyłania do Biblioteki Uniwersyteckiej egzemplarza obowiązkowego.
Dzięki temu nasi Czytelnicy – pracownicy naukowi, studenci i wszyscy zainteresowani tą tematyką na bieżąco mogą zapoznawać się z tytułami następujących wydawnictw:
 
NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet BC II
Oddział Udostępniania Zbiorów
Biblioteka Uniwersytecka
ul. Ratajczaka 38/40
61-816 Poznań

facebook.com/czytelnianova
tel. 829 3848

Kontakt:

dr Michał Traczyk

Fundacja Instytut Kultury
Popularnej/Biblioteka Uniwersytecka

Biblioteka Uniwersytecka
ul. Ratajczaka 38/40
61-816 Poznań

Tel. 61 829-3814, 603079750
E-mail: kontakt@fundacja-ikp.pl

Zobacz także:

Czytelnia NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej