Elsevier. Szkolenia online 2021

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenia online przygotowane przez Elsevier, które odbywają się w 2021 roku. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Poniżej znajduje się regularnie aktualizowana lista webinariów prowadzonych w języku polskim na kanale BrightTalk. Zapraszamy do Elsevier Training Hub, aby sprawdzić więcej seminariów internetowych w języku angielskim!

Wiosenne webinaria elseviera

5 października godz.11:30

W jaki sposób Scopus zapewnia, że obejmuje treści wysokiej jakości?

Scopus stosuje uznany, niezależny i przejrzysty proces selekcji czasopism indeksowanych na swojej platformie; posiada niezależną radę ds. selekcji i doradztwa w zakresie treści, złożoną z wiodących światowych ekspertów w swoich dziedzinach; oraz rygorystyczne mechanizmy ponownej oceny, które identyfikują czasopisma odstające i osiągające słabe wyniki. Te inicjatywy pomagają nam zagwarantować, że w serwisie Scopus dostępne są tylko najbardziej wiarygodne artykuły naukowe i treści.

12 października godz. 11:30

Efektywne wyszukiwanie literatury w ScienceDirect

Używając wyszukiwania prostego i zaawansowanego możesz dobrać odpowiednią strategię wyszukiwawczą dopasowaną do Twoich potrzeb. Poznaj wszystkie przydatne funkcje ScienceDirect, które pomogą w efektywnym wyszukiwaniu.

14 października godz. 15:00

Przyśpiesz swoje badania dzięki pięciu kluczowym funkcjom bazy ScienceDirect

Zdobywaj lub poszerzaj wiedzę i osiągaj więcej przełomów dzięki zaawansowanym funkcjom bazy ScienceDirect. Najważniejsza platforma pełnotekstowa firmy Elsevier łączy wysokiej jakości publikacje z zaawansowaną technologią. Dowiedz się, jak uzyskać zdalny dostęp, skonfigurować spersonalizowane alerty i rekomendacje, uzyskać dostęp do historii wyszukiwania i nie tylko.

Advance your chemistry research with Reaxys

Please join us to learn how Reaxys can make your research faster and comprehensive. Thanks to data and information extracted from scientific literature Reaxys enables solving complex queries in short time. We will use examples from organic, inorganic, analytical, bio-chemistry, chemistry of natural products and much more.

21 października godz. 15:00

ScienceDirect – wszystko o czasopismach

Baza ScienceDirect obejmuje ponad 2650 recenzowanych czasopism naukowych, technicznych i zdrowotnych, obejmujących 24 główne dyscypliny naukowe. Dowiedz się, jak znaleźć czasopisma i artykuły pełnotekstowe związane z Twoimi badaniami. Dowiedz się, jak korzystać z JournalFinder, aby odkrywać czasopisma, które najlepiej nadają się do publikowania Twojego artykułu.

28 października godz. 15:00

ScienceDirect – wszystko o ksiażkach

Baza ScienceDirect zapewnia nie tylko wysokiej jakości artykuły w czasopismach, ale także rozdziały książek, co oznacza, że możesz uzyskać dostęp do pełnego zakresu tematycznego, od podstawowej wiedzy po zaawansowane badania na jednej, bezproblemowej platformie. Odkryj ponad 42 000 e-booków, m.in. poradniki i najważniejsze materiały źródłowe w jednym miejscu.

3 listopada godz. 15:00

ScienceDirect – wszystko o Topic Pages

Badacze na każdym etapie kariery naukowej napotykają nieznane terminy i potrzebują gruntownej wiedzy aby czynić postęp. Dlatego stworzyliśmy ScienceDirect Topics, które zapewniają czytelnikom obszerną bazę danych rzetelnej wiedzy podstawowej i kontekstowej. Dają Ci dostęp do wiedzy encyklopedycznej i działają jako narzędzie do zgłębiania tej wiedzy, umożliwiając tym samym precyzyjne zrozumienie czytanych treści, tworząc idealne warunki do intuicyjnego uczenia się i pobudzania Twojej kreatywności.

4 listopada godz. 11:30

Nowe funkcjonalności w narzędziu SciVal

Platforma SciVal to gotowe do wykorzystania rozwiązanie o niezrównanej wydajności i elastyczności, które umożliwia wizualizację informacji o skuteczności badań naukowych, ich porównanie z innymi instytucjami i badaczami, nawiązanie współpracy i analizę trendów w nauce. Podczas tego webinarium dowiesz się:

  • W jaki sposób wykorzystać filtry wg pozycji autora
  • Jak szybko definiować obszary badawcze na podstawie Scopus ID w trybie instytucji
  • Jak uzyskać informacje na temat Open Access dla wszystkich podmiotów

9 listopada godz. 11:30

Scopus i ScienceDirect – co je różni, a co łączy?

Dowiedz się więcej o największych naukowych bazach Elsevier. Scopus i ScienceDirect to świetne rozwiązania, które wspieraja naukowców w ich codziennej pracy. Poznaj różnice i podobieństwa obu baz. Dowiedz się, kiedy skorzystać z Scopus, a kiedy z ScienceDirect.

10 listopada godz. 16:00

Aktualizowanie Twojego profilu autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak inni widzą Twój dorobek naukowy? Baza Scopus jest używana przez wiele agencji badawczych i fundatorów do oceny wniosków o granty, dlatego niezwykle ważne jest, aby dane widoczne w Twoim profilu były aktualne i kompletne. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, jak powstają i nadzorowane są profile autorów w bazie Scopus oraz jak w razie potrzeby można poprosić o ich korektę.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – jak analizować wskaźniki bibliometryczne?

Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca Cele została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ. W państwach członkowskich różne organizacje monitorują tę kwestię, specjalnie powołane agendy rządowe lub krajowe urzędy statystyczne. Ale czy nie zastanawiasz się jak Ty jako naukowiec lub twoja instytucja partycypujecie w Światowych wyzwaniach? Może słyszałeś o jakiś innych możliwościach finansowania badań powiązanych z SDG i chciałbyś sprawdzić czyje publikacje tam się pojawiają? Nasze webinarium to dobre miejsce na postawienie pierwszego kroku w kierunku analizy SDG z perspektywy bibliometrycznej.

Podczas webinarium dowiesz się:
Gdzie szukać informacji odnośnie SDG
SDG, a publikacje, cytowania i wskaźniki
Wstęp do analizy – czy moje publikacje wpisują się w SDG?

18 listopada godz. 16:00

3 efektywne metody wyszukiwania właściwej literatury w bazie Scopus

Wyszukiwanie literatury jest kluczowe na wszystkich etapach badań – od planowania po pisanie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak robić to skutecznie i być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami naukowymi w Twojej dziedzinie, jak również poza nią. Poznaj wskazówki dotyczące wyszukiwania literatury i jak skutecznie robić to w bazie Scopus.

25 listopada godz. 16:00

Rozpoczęcie wyszukiwania w bazie Reaxys

Dołącz do nas, aby poznać wszystkie sposoby wyszukiwania danych i informacji w Reaxys. Począwszy od szybkiego wyszukiwania pojęć, substancji, reakcji itp. poprzez wyszukiwanie struktur w edytorze struktur do zaawansowanych technik wyszukiwania. Wszystkie dziedziny chemii zostaną omówione.

30 listopada godz. 11:30

W jaki sposób wykorzystać Scopus i SciVal w rankingach uczelni?

Dane z bazy Scopus są wykorzystywane w miedzynarodowych i krajowych rankingach uczelni i instytucji nauki. Dwa najbardziej znane globalne rankingi wykorzystujęce Scopusa to THE i QS. Dodatkowo wskaźniki stworzone na podstawie bazy wykorzystywane są przez lokalnych organizatorów rankingów. Podczas webinaru postaramy się przybliżyć w jaki sposób rankingi wykorzystują dane ze Scopusa oraz w jaki sposób można analizować wskaźniki za pomocą dostępnych funkcjonalności.

2 grudnia godz. 16:00

Zaawansowane wyszukiwanie w bazie Reaxys

Podczas tego webinarium dowiesz się jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania w Reaxys, aby przełożyć Twój problem badawczy na wyszukiwanie. Wykorzystamy narzędzie Query Builder do skonstruowania formularzy wyszukiwania odpowiednich dla różnych typów wyszukiwań.

7 grudnia godz. 11:30

Analizowanie danych bibliometrycznych z bazy Scopus

Scopus to nie tylko 82 miliony rekordów pochodzących z recenzowanych publikacji naukowych. Oprócz dostępu do istotnej literatury, niezbędnej w procesie naukowym, w bazie Scopus zaimplementowano funkcjonalności do analizy cytowań czy porównywaniu źródeł. Dodatkowo rozszerzone możliwości za pośrednictwem narzędzia SciVal i analizy danych zagregowanych do poziomu badacza, instytucji czy kraju. Podczas webinarium przybliżymy te funkcjonalności oraz sposoby jak mogą one pomóc w odpowiedzi na najbardziej palące potrzeby analityczne.

14 grudnia godz. 11:30

Jak zwiększyć efektywność wyszukiwania w bazie Scopus?

W bazie Scopus znajduje się ponad 70 milionów rekordów. Efektywne przeszukiwanie jest kluczem do tworzenia kompleksowych przeglądów literaturowych. Podczas webinarium zaprezentujemy funkcje, które ułatwiają korzystanie z bazy Scopus.

Loading...
Skip to content