Elsevier. Szkolenia online 2021

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenia online przygotowane przez Elsevier, które odbywają się w 2021 roku. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Poniżej znajduje się regularnie aktualizowana lista webinariów prowadzonych w języku polskim na kanale BrightTalk. Zapraszamy do Elsevier Training Hub, aby sprawdzić więcej seminariów internetowych w języku angielskim!

Wiosenne webinaria elseviera

20 kwietnia, godz.11:00

Scival dla naukowca – jak wykorzystać dane bibliometryczne w
procesach grantowych

Zadajesz sobie pytanie czy jesteś gotowy na złożenie grantu? Nadal wydaje się Tobie, że nie masz wystarczającego dorobku naukowego, aby rozpocząć pracę nad własnym grantem? To webinarium jest dla Ciebie!

21 kwietnia godz. 12:00

Czytanie to nauka

Podczas webinarium pokażemy, w jaki sposób znaleźć relewantną i interesującą literaturę. Niezależnie od typu publikacji, który szukasz, w ScienceDirect uzyskasz dostęp do ważnych treści zarówno w postaci artykułów, książek czy innych dokumentów, wszystko w jednym miejscu. Odnajduj publikacje Open Access, przeglądaj Topic pages w poszukiwaniu definicji, korzystaj z systemu personalizowanych rekomendacji – to wszystko masz na wyciągnięcie ręki!

27 kwietnia godz. 11:00

Publikowanie w Otwartym Dostępie z Digital Commons

Podczas tego webinarium przedstawimy historie sukcesu czasopism, które były w stanie znacząco zwiększyć poziom swojego czytelnictwa i zostały zaakceptowane do indeksacji przez globalne bazy cytowań. Te historie czasopism Open Access publikowanych przez instytucje pokażą, że samo otwarcie czasopisma czy fakt jego indeksacji nie wpłynie znacząco na jego odbiór.
Sekret ich sukcesu? Digital Commons, platforma pozwalająca im na łatwe umieszczanie publikacji, właściwe ich pozycjonowanie i zwiększanie ich widoczności.

Dlaczego widoczność ma znaczenie?

W dzisiejszych czasach zarówno autorzy-naukowcy, jak i kadry zarządzające instytucjami naukowymi i uczelniami poszukują najlepszej ścieżki na poprawę i wzmocnienie swojego „visibility”. Podczas tego webinarium dowiesz się:

 • Jaka jest ścieżka nowej publikacji w bazie Scopus,
 • Co wpływa na profil autora i instytucji,
 • Jakie masz możliwości dokonywania korekt i zmian,
 • Jak nadzorować swój profil.

18 maja godz. 11:00

Scival dla naukowca – jak szukać informacji do procesów
ewaluacyjnych?

Ewaluacja oraz inne procesy oceny są wyzwaniem zarówno do uczelnie, jak i dla naukowców. W tym procesie warto wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości. Podczas spotkania zobaczymy jakie informacje może nam dostarczyć baza Scopus, a jakie możemy znaleźć w narzędziu SciVal.
Podczas tego webinarium dowiesz się:

 • Jakie dane są dostępne w bazie Scopus i w jaki sposób można je pozyskać.
 • Jak wykorzystać SciVala w różnych procesach związanych z oceną i danymi.
 • Dane zagregowane i raporty cykliczne.
 • Praca z klasyfikacjami i rankingami.

Otwarta Nauka (OS) – narzędzia do odkrywania, promowania i
udostępniania badań

Bibliotekarze są potężnymi orędownikami informowania i angażowania swoich badaczy w krajobraz otwartej nauki. Podczas tego webinarium przedstawimy narzędzia do współpracy, które umożliwią Twoim badaczom odkrywanie danych, dzielenie się spostrzeżeniami naukowymi i ulepszanie wyników badań. Podczas tego webinarium dowiesz się:

 • Jakie dane są dostępne w bazie Scopus i w jaki sposób można je pozyskać,
 • Jak wykorzystać SciVala w różnych procesach związanych z oceną i danymi,
 • Dane zagregowane i raporty cykliczne,
 • Praca z klasyfikacjami i rankingami.

Przydatne funkcje bazy Scopus

Baza Scopus to nieocenione źródło informacji naukowej. Wykorzystujemy ją w celu pozyskania informacji, sprawdzenie wskaźników czy poszukiwania odpowiednich źródeł. Oczywiście w bazie Scopus znajdują się także dodatkowe funkcjonalności wspomagające pracę czy śledzenie informacji. Jeżeli jesteś zainteresowany wzmocnieniem swoich Scopus’owych kompetencji to nasze webinarium jest w sam raz dla Ciebie! Podczas webinarium dowiesz się:

 • Jak korzystać z wyszukiwana zaawansowanego,
 • Jak monitorować profile za pomocą alertów,
 • Jak automatyzować swoją pracę, wykorzystując dostępne funkcje.
Loading...
Skip to content