MAŁA SALA WYKŁADOWA
- I PIĘTRO

11.30
Są komiksy, które rodzic może czytać razem z dziećmi
Maciej Gierszewski

Rynek komiksów dla dzieci rozwija się dość szybko. W ubiegłym roku na polskim rynku ukazało się ponad 80 albumów, które przeznaczone są dla najmłodszego odbiorcy. Jak wśród tego zestawu znaleźć pozycje wartościowe, ciekawe i atrakcyjne zarówno dla pociech, jak i dla dorosłego? Jaki komiks wybrać dla trzylatka, a jaki zaproponować nastolatkowi?
Prezentacja będzie miała formę krótkiego przewodnika. Propozycje zostaną podzielone na grupy wiekowe.

12.30
Spotkanie z Anną Krztoń
Anna Krztoń jest autorką niezależnych komiksów, głownie autobiograficznych, publikuje po polsku i angielsku. Podczas spotkania porozmawiamy o jej najnowszym zbiorze "Past Perfect", wydanym z okazji wystawy prac Krztoń we Wrocławiu i obejmującym opowiadania o dzieciństwie czy pierwszej ważnej zmianie pracy. Będziemy mówić o tym, jak to jest publikować anegdotki o sobie
i znajomych oraz o niezależnej scenie komiksowej w Polsce i okolicach.

13.30
Komiksy "Dragon Ball" - dawniej i dziś
Jan Skarżyński (Skarża)
Najsłynniejsza manga Akiry Toriyamy "Dragon Ball" została zakończona 20 lat temu. I choć w ostatnim rozdziale twórca pożegnał się ze światem Smoczych Kul, od pewnego czasu możemy być świadkami reaktywacji przygód Son Goku i spółki. Nowa seria zatytułowana "Dragon Ball Super" to nie tylko serial animowany. Wieloletni fan Toriyamy, rysownik Toyotaro, przejął pałeczkę, by kontynuować dzieło swego mistrza. O tej oraz kilku innych komiksowych kontynuacjach mangi Toriyamy opowie Jan Skarżyński.

14.30
Doctor Comics - fantazje i fanaberie Johna Byrne'a
John Byrne to jedna z ikon amerykańskiego komiksu, w latach 80. poprzedniego wieku był filarem wspierającym i rozwijającym wiele serii, wprowadzał nowych bohaterów i ratował podupadające serie. Dlaczego dostał przydomek Doctor Comics? Przekonajmy się pokrótce przyglądając się jego najważniejszym dokonaniom.

15.30
Bazgrolle HQ - nadcast na żywo. Gość specjalny Łukasz Kowalczuk
.
Łukasz Kowalczuk – autor głupich komiksów dla mądrych ludzi.
Bazgrolle – Wiecznie młodzi weterani polskiego komiksu niezależnego, organizatorzy Złotych Kurczaków.