DUŻA SALA WYKŁADOWA
- CZYTELNIA OGÓLNA II PIĘTRO

11.00
Rebirth czyli Odrodzenie w DC Comics
Małgorzata Chudziak
Po nie do końca udanym Nowym DC Comics przyszedł czas na Odrodzenie. Podczas spotkania z Egmontem na tegorocznym Pyrkonie zapowiedziano dużą liczbę serii na Polskim rynku. O co chodzi? Co warto brać, a co można sobie podarować? Wszystkiego dowiecie się na prelekcji.

12.00
Dlaczego kochamy Batman: The Animated Series?
Julian Jeliński
Gdy zapada zmrok Batmana już nie zauważysz. Jest tak mroczny, że koło niego wybuchają świecące żarówki, gasną świece, nawet fluorescencyjne ryby głębinowe stają się czarne jak smoła. Ostatnie lata w NEW 52 (oraz Rebirth), w filmach Nolana oraz Snydera przyniosły fanom uber smutnego mistrza wszechrzeczy, który jednym palcem rozkłada na łopatki Darkseida, gdy mu się akurat nudzi. A co z byciem słynnym detektywem? Z rozwiązywaniem zagadek, z porażkami, myleniem się, spaniem i dostawaniem po ludzku po mordzie? Ze świecą tego szukać (a świeca i tak zgaśnie w zetknięciu z Mega Mrocznym Rycerzem). Dlatego postanowiłem przypomnieć Wam Batmana innego, którego kochaliśmy i kochać powinniśmy i o którego powrót powinniśmy się wspólnie modlić, zamieszkującego serial „Batman: The Animated Series” z 1992 roku. Opowiem Wam o kilku nieoczywistych powodach, które czynią zarówno serial jak i wersję Batmana najlepszymi i niejeden z tych powodów Was zaskoczy.

13.00
Komiksy dla fana fantastyki
Joachim Tumanowicz
Szukasz komiksu który będzie utrzymany w Twojej ulubionej konwencji fantasy, sci-fi czy horroru? Przyjdź i poznaj listę rekomendacji.

14.30
Konkurs z komiksowymi nagrodami

15.30
Najgorsze sekretne Tożsamości
Mateusz Działowski (Pan Mateusz)
Załóż swe okulary i stań się anonimowy - powiedział Superman. Czy to wystarczy by ukryć swoje superbohaterstwo? W historii nie tylko Clark Kent szalał w najbardziej naciąganych kostiumach maskując swe codzienne wcielenie. Spotkajmy się zatem i weźmy pod lupę najgorsze próby w historii komiksu i serialu.