DLA DZIECI

W specjalnie zaaranżowanym miejscu na parterze najmłodsi uczestnicy imprezy pod opieką animatorów będą mogli upodobnić się do ulubionego superbohatera. Będzie też okazja, żeby wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami i warsztatach. Przyjdźcie i zobaczcie jak fantastyczną zabawą może być komiks.

10:30
Pierwsza partia darmowych komiksów do zgarnięcia, w tym komiksy dedykowane specjalnie dla najmłodszych.

11.00
Atrakcje związane z Dniem Darmowego Komiksu (m.in. malowanie buziek) i czas na rozejrzenie się (będzie masa komiksów do obejrzenia i przebranych gości, z którymi warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie

11:30
Wykład „Są komiksy, które rodzic może czytać razem z dziećmi”
Maciej Gierszewski

Rynek komiksów dla dzieci rozwija się dość szybko. W ubiegłym roku na polskim rynku ukazało się ponad 80 albumów, które przeznaczone są dla najmłodszego odbiorcy. Jak wśród tego zestawu znaleźć pozycje wartościowe, ciekawe i atrakcyjne zarówno dla pociech, jak i dla dorosłego? Jaki komiks wybrać dla trzylatka, a jaki zaproponować nastolatkowi?
Prezentacja będzie miała formę krótkiego przewodnika. Propozycje zostaną podzielone na grupy wiekowe.

12:30
Gra Terenowa

Gra terenowa w bibliotece, podczas której zaliczyć trzeba będzie konkretne punkty i wykonać znajdujące się tam zadanie lub wskazówki

13:30

Warsztaty
Uczestnicy kończący grę będą przechodzić do strefy warsztatowej, gdzie do godziny 16:00 powstawać będą prace związane z ulubionymi superbohaterami:
- SuperOdznaka według własnego projektu
- projekt SuperTaty - rodzinnego bohatera z mocami własnego pomysłu
- Supermocny decoupage

15.00
Mój rysunkowy przyjaciel - warsztaty komiksowe dla dzieci
Komiksy są doskonałym sposobem na nudę, zwłaszcza, gdy sami możemy je narysować! Ale od czego najlepiej zacząć? Podczas warsztatów spróbujemy zaprojektować wesołą, komiksową postać, z którą fajnie byłoby spędzać wolny czas. Kogoś, z kim będziemy mogli przeżyć niesamowite przygody. Spróbuj narysować z nim krótką historyjkę w kilku ramkach! Jeśli masz bujną wyobraźnię i lubisz rysować, to jest to spotkanie właśnie dla Ciebie!

10.00 – 16.00
Games room
Koniecznie zajrzyjcie do Informatorium, na 2 piętrze, gdzie czekać będą wolontariusze, którzy dopasują grę idealnie do wieku uczestników zabawy.
Do zobaczenia!


10.00 – 16.00
Zacznij rysowanie na tablecie graficznym.
Firma Wacom będzie prezentować swój sprzęt w Czytelni Komiksów i Gazet Nova. Będzie można spróbować przenieść swoje rysunki do wirtualnego świata.