SALA 2 - Czytelnia Ogólna

11:00
Odrodzenie nowego DC Comics, czyli o co właściwie chodzi?
Małgorzata Chudziak

Restart uniwersum z 2011 namieszał odrobinę w bat-rodzinie. Co się zmieniło? Kto przestał istnieć, a kto pojawił się po wielu miesiącach? I o co chodzi z tym całym Rebirth?

12:00
Najwspanialszy list miłosny do Batmana (i przy okazji Uniwersum DC) - Batman: Odważni i Bezwzględni
Krzysztof Pielaszek

W latach 2008-2011 Cartoon Network emitowało serial animowany o Mrocznym Rycerzu, który nie przypominał żadnej wcześniejszej animacji o tej postaci. Najbliżej było mu do serialu Batman z lat 60. Potrafił być on kampowy, pełen żartów i kolorów, czego niestety chyba fani nie do końca oczekiwali. Jednakże ten komediowy serial był prawdziwym listem miłosnym adresowanym do Batmana, Uniwersum DC i Srebrnej Ery komiksu. Twórcy potrafili poruszać w kolejnych odcinkach bardzo ciężkie, acz nie zapomniane wątki (jak śmierć niektórych superbohaterów), wyciągać z Limbo dawno zapomniane postaci, a także odpowiedzieć na pytanie dlaczego po tylu latach od swojego debiutu Mroczny Rycerz wciąż jest jednym z najpopularniejszych komiksowych mścicieli.

Serial ten bywa wciąż niedoceniany, ale czyż Dzień Batmana nie jest najlepszą okazją, aby to zmienić?

13:00
Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - czym jest i co fan Batmana w niej znajdzie?
Wojciech Nelec

Jesteś nowy w komiksach z Batmanem? A może właśnie odrodziło się w Tobie ponowne zainteresowanie? Dowiedz się, jak możesz zacząć przygodę z Mrocznym Rycerzem za sprawą Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics oraz co dokładnie może znaleźć w niej fan bohaterów DC Comics.

14:00
Holy Astringent Plum-like Fruit Batman, what do we do now?! 50-lecie serialu Batman
Krzysztof Pielaszek

12 stycznia 1966 roku amerykańska stacja telewizyjna ABC wyemitowała pierwszy odcinek serialu Batman. Pięćdziesiąt lat później fani postaci Mrocznego Rycerza wciąż o nim dyskutują, a studio Warner Bros. pracuje nad filmem animowanym na jego podstawie. To jedna z tych produkcji telewizyjnych, którą naprawdę można określić kultową, choć do dziś budzi ona sporo kontrowersji.

O przyczynach sukcesu komediowego serialu o Batmanie, jego kampowości, oraz spuściźnie opowie Krzysztof Pielaszek (IGN Polska, DCManiak) - człowiek zauroczony nim odkąd skończył 9 lat.

Przyjdź i poznaj Człowieka-Nietoperza od jaśniejszej, bardziej dowcipnej strony.